MENÜ
ESA E- DERGİ
DUYURULAR
SON 5 ÜYEMİZ
BEĞENİLENLER
Günün Şiiri: Haftanın Şiiri: Ayın Şiiri: Günün Yazısı: Haftanın Yazısı: Ayın Yazısı:
Aşkın Gönül Kahyası
Ekleyen : Şahamettin Kuzucular , 14 Ekim 2011 Cuma Beğen 4

Bu Eser 31.12.2013 Tarihinde Günün Yazısı Seçilmiştir

O gün, takvim yaprakları ve senin için ne kadar önemsizdir. Ama o gün içime düşmüştür benim. O gün, benim hep içinde yaşadığım ve bir an dışına çıkamadığım, ayrıntılarına seneleri heba ettiğim bir gündür.Ben,o günün toplamıyım;o gün ,benim toplamımdır.

Oysa ne basit bir gündü. Topu topu ellerinden tutabilmiş, ılıklığınla içime akan rüya âleminin hazzıyla, havuzda kıprayarak tüylerini ıslatan serçelerin gagasından ilham alıp sesi yürekten çıkmayan  gizli besteler kurmuştum.

Aslında ne kötü bir yerdir orası. Ağaçları budanmamış, bülbülleri olmayan, kanatlı kumruların da girip ötüşemediği, otları biçilmemiş, alelade bir yer. Ama bana ne kadar hoş, bana ne kadar güzel görünür bilemezsin.

 

Bilir misin, ben hep orada olur, oralarda dolanırım? Bazen yağmurlar yağar ıslanırım oralarda; bazen de o otların üzerine yurtsuz sersemler gibi uzanıp, kapatırım gözlerimi.

O köşeyi süslerim erguvanlarla, lila yapraklarını yerlere döküp döküp,ufkun kızartan yangınındaki akşam dekorlarında tutarım ellerinden.Gönül benim değil mi?Her yana gül açtırtırım renk renk. Koparıp koparıp takarım bir göğsüne, bir saçına... Tutup da palmiyeler ekerim yollara... Denizi getiririm ayakuçlarına kadar buraya taaa güneylerden... Ayaklarını batırırsın dalgalara, dalgalar da okşar, ben de okşarım seni...

Bu gönül, benim gönlüm değil mi?

O köşede yaşarız hep birlikte. Sen hiç gelme istersen. Hep uzak uzak dur. Anma, hatırlama bir kere daha beni... İster hiç tanımamış ol beni. İstersen hiç yâd etme. Bu gönül benim gönlüm değil mi?

Nerdesin, kiminlesin bana ne? İstemem ki bir daha seni, sen gelsen de. Artık şiirlerim var benim, güzel güzel düşlerim, güzel güzel hayallerim var... Bestelerim var içimde, kendi kendime çalar çalar söylerim.

Gönlümün arzu ettiğim köşesinde öperim seni. İstediğim kadar sarılabilirim. İstediğim kadar sarılabilirim sana. Seni, yağmurlarda ıslatırım, hem de dilediğim kadar. Arzumca inşa ettiğim o billur sarayların yağmurlu yollarında..

Arzu ettiğim kadar geziniyorum işte hayalimdeki senle. Patikalarda koşar, sahilerde dolaşır grubu seyre dalarım, itiraz etmeyen , zevkime karışmayan ve asla kapris yapmayan o tatlı huylarına... Sana diller dökerim, seni uğrun uğrun seyrederim keyfimce. İstediğim kadar sevişip, keyfimce koklarm seni. Kollarımın arasında günlerce öyle kalırsın. Hayalin itiraz etmez, karşı durmaz bu sevdama. Gerçeğin böyle mi senin. Gerçeğiin bana bela. Bunları özlememe, bunları düşlemem itiraz mı var. Keyimce düşlememe sen ne karışırsın ki? Bu benim düşlerimse bir yasak mı var?

Gerçekler senin hayalinin yanında nedir ki? Sen artık bu hayalimdeki kadar uysal, düşlerimdeki kadar seven olabilir misin ki. Sen artık hayalimdeki sen değilsin ki. Sen zaten bu asırda sen kaldın mı ki?

Sen artık gerçek de değilsin öyle değil mi?

Seni kimler alıp gitti, şimdi kim bilir? Sen şimdi maddi âlemin hangi ihtiyaçlarının elinde esirsindir kim bilebilir. Sen şimdi; evin, arabanın, statünün, paranın elinde tutsak, doymayan,tasarılarının ve arzuların avucunda kaç tutam dolar kaldı? Kaç tutam dolar için kaç şekil değiştirdin. Hangi hırsın ,isteğin hülyasına büküldün, hangi çıkarlar için kaç halden hale girdin. Herkesten daha iyi neyin kaldı ki senin? Artık sen herkes gibi herkesten birisindir.  Sende kalmayan senden çok uzak yerdesindir.

Sen de, ruhun da eskimiştir. Sen zaten sen değilsindir.

Vehmetsek gelsen bana, değişen ne olacak? Ne sende seni bulmak ne ben de beni bulmak...O ben artık ben de yokken, o sen de sen değilken... Gelsen de neye yarar; gelsen de ne olacak?

Cevap ver şimdi bana; sen,bu  hayallerimden daha da güzel misin?

Cevap ver şimdi bana; sen, bu hayallerimden daha da gerçek misin?
Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

16 Haziran 2016 Perşembe 00:04:47

Çok beğendim..

05 Mart 2017 Pazar 17:51:38

Çok güzel bir yazı.. Başarılarınızın devamını diliyorum.. :)

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...