ÜYE PROFİLİ
Mehmet Aluç
Vip Üye
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA
1962 Malatya Doğumlu. Ortaokul mezunuyum. Çocukluğumda okuma hevesim Tarkan çizgi romanı okuyarak başladı.1975 yılları idi galiba o dönemde tanıştım ve okuma hevesim aç bir kurt gibi başladı ve o dönemde çıkan gazete, mecmua, çocuk romanı-Kemal ettin tuğcu Serisinin tamamına yakınını-okudum. Mecmua ve dergiler bana yetişmiyor desem yeri azdır. Bu muhteşem atmosferi yaşamak ve devam ettirmek için o yaşlarda çalışmaya başlayarak özgürce ailemden izin almadan bu dergileri özgürce alarak okumaya başladım, Bu okumanın güzelliğini nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum adeta yutuyordum. Hele gırgır dergisi, Teksas, Tommiks haftalık hiç kaçırmazdım. İlk okuduğum roman -SUÇ VE CEZA- dır ve bu roman okuma hızımda1978’ler de başladı ve elime geçen ve yeni çıkan romanları hemen alıp bir çırpıda okuyordum.
 
Aynen deliler gibi hatta bir söz vardır-Aç olandan korkmayın gözü aç olandan korkun-diye bende aynen böyle idim. 1982 yılı Askerlik ve daha sonrası evlilik ve yaşama atılmamla bu yükseliş alçalmaya başladı. Evliyim 4 çocuk babasıyım.1990 yılında kamuda işçi olarak çalışmaya başladım. 2002 yılında tayinim nedeni ile çok sevdiğim şehirler arasında olan- Anakaraya- tayinim çıktı. 2010 yılına kadar çalıştım ve 2010 Ekim ayında emekli oldum. Şimdi kendi halimce okuyor ve yazmaya çalışıyorum -Allah'ın izni ile-Sinema, tiyatrodan, kitap okumaktan, ailemle baş başa vakit geçirmekten hoşlanırım.

Yapılan Yorumlar

24 Nisan 2017 Pazartesi 17:59:23

Sayın Üstad, gönlümden kopan denemelerime gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim. Sizi de kutlarım. Ahmet Terli (76), emekli, Köln. Yarım adam Ben bir yarım adamım Olmasa eşim, çocuklarım. Çocuklarım; oğlum, kızım benim kanım, benim canım. Onlar benim diğer yarım... Ben onlarsız yarım adamım ! Ben... Ben aşka aşığım: sevmeyi severim, sevenleri, aşıkları, kalp kırmayanları, sevgi dağıtanları. Severim ben benim gibi  aşka aşık olanları... Çünkü (Tanrı) Allah: "Birbirinizi seviniz" dedi.
24 Nisan 2017 Pazartesi 21:31:33

Teşekkürler ederim Ahmet kardeşim,selam ve dua ile.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Söyleşi 46 4
Lirik Aşk 57 2
Lirik Aşk 49 4
Lirik Aşk 51 2
Söyleşi 62 6
Söyleşi 48 2
Lirik Aşk 66 2
Söyleşi 60 2
Lirik Aşk 59 2
Söyleşi 49 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Emeğinize sağlık kardeşim,selamlarımla.
Teşekkürler ederim kardeşim emeğinize sağlık selamlarımla.
Teşekkürler ederim kardeşim,selamlarımla.
Şiirler alıntıdır,onlara müdahale edemem, başka göremediğim yanlışlıklarım var ise lütfen söyleyin düzelteyim kardeşim, sağ olun zahmetiniz için ,selamlarımla.
İnanın hiç farkında değilim, belki de edebiyat konusunda dil konusunda fazla becerim olmamasından kaynaklanıyor, veyahutta gözümden kaçmıştır bana bu konuda yardımcı olursanız hangi kelimelerim de eksiklik var söylerseniz bana lazım olur Sevim kardeşim, kusuruma bakmayın selamlarımla.
Bakar görür de eseri göz,/ Nasıl görmez müessiri öz?/ Var artık gerçek olanı sen çöz/ O zaman gerçeği görür göz/ Bende kendimce iki mısra ekledim,şiiriniz güzeldi,selamlarımla.
Tüm şiirlerinize yorum yazamazsam da severek zevkle okuyorum Hamit kardeşim,selamlarımla.
Değişik anlatımınızla güzel bir şiir okudum,tebrikler ederim,selamlarımla.
Enfes enfes enfes olmuş kardeşim,sağ olasın selamlarımla.
Uzunnnnn zamandır yoksunuz Tuğba kardeşim,umarım ilhamdan kaynaklanıyordur,başka bir şey yoktur umarım,şiiriniz kısa ve öz iyi idi,siteden kaynaklanan problem galiba şiiriniz düz yazı şeklinde çıkmış,olsun ,selamlarımla.