18 MART KAHRAMANLARINA

                                                                                                                                    18 Mart 2017
 
   18 Mart'ın dillere destan olan, gönüllerde taht kuran, tarih sahnesine adını altın harflerle yazdıran kahramanları,
 
   Yaşadıklarınızın şahidi olamadık. Sizi şehitlik mertebesiyle taçlandıran, gözlerinizi keskin, bileğinizi bükülmez , yüreğinizi de cesaretle güçlü kılan yüce Rabbim şahit oldu eşsiz cesaretinize, vatan aşkınıza. Bu topraklar, bu millet, bu nesil size minnettar.
   Verdiğiniz son nefes nefesimiz oldu. Bu vatanın her karışında, taşında, toprağında; tüten ocağında, büyüyen bebelerinde, yetişen gençliğin istikbalinde şanlı zaferinizin izleri var. Nice şiirler, türküler, öyķüler ve eserler kaleme alındı eşsiz kahramanlığınız dile gelsin diye. Ne kalem ne de sözcükler yetti sizin kahramanca can verişinizi anlatmaya. Sözcükleri, kalemi yükselten siz oldunuz. Her yazılan, kahramanlığınızın gölgesinde kaldı. Türküler sizinle yürekleri dağladı. Yine bir 18 Mart ve yine kalemler, yürekler sizinle şahlanacak. Programlarda sizin kahramanlığınız coşkuyla anılacak. Tarih sayfalarındaki özel yeriniz dile gelecek.
    Bugün 18 Mart...Vatan sevgisinin, bir milleti, ne kadar büyük, ne kadar şanlı zaferlere taşıyabileceğinin en nadide, en eşsiz örneği...Her 18 Mart, sözcükler bu eşsiz zaferi dile getirmek için seferber olur. Takvimler 18 Mart'ı gösterdiğinde, Çanakkale Zaferi'ni ve bu zaferin mimarlarını anlatmak boynumuzun borcu olur. Sizi anmayan kalem yastadır. Bugün toprağa bir başka bakmalıyız. Toprağa düşen kanınızın her damlası, vatana can katmış ve hayat olmuştur bu millete. Borcumuz büyük biliyoruz; bilmeliyiz de. Öğretmeliyiz gençlere, gençliğinizi bu vatana nasıl adadığınızı. " Bastığı yerleri toprak diyerek geçmeme"nin ne anlama geldiğini bıkmadan usanmadan anlatmalıyız.
     18 MART KAHRAMANLARI, CANIMIZA CAN OLDUNUZ, HAYAT OLDUNUZ." MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET" VE "DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KAN" OLDUNUZ. HAKKINIZI HELAL EDİNİZ! HEDİYENİZ OLAN BU VATAN EN KIYMETLİ HATIRANIZDIR. BAYRAĞIMIZIN GÖLGESİNDE HUZUR İCİNDE YATIN! BÜTÜN DUALARIMIZI SİZE HEDİYE EDİYORUZ. NURLAR İÇİNDE UYUYUN!..
 
                                                          

Sevim KınalıEditör / Kadın / 11/25/2016