HERKESİN HAK ETTİĞİ YER BULUNDUĞU YER

        HERKESİN HAK ETTİĞİ YER BULUNDUĞU YER

        Değer, kıymet yerine, zamanına göre çok farklılıklar gösterir. Kimi zaman tavan yapar, kimi zaman yerlerde sürünür. Şahsın biri çok zengindi, para gani ama, patatesten başka bir şey yiyemiyor, hasta neye yarar çok para. Çölde kayıp olmuşsun, yanında bir çanta dolusu elmas, açıkmış susamışsın, bir kişiye rastladın. Ekmek- su istedin oda veririm ama elindeki çantayı bana verirsen. Kim vermez. Açlıktan susuzluktan ölmek var.

          Bizim asgari ücret meselesi de çok su götürür, işverenler hariç, kimse yeterli görmez. Çalışanlar hep dert eder. İşverenler Aman fazla artmasın iflas ederiz. Kimine azı dert para, kimine çoğu dert para! Bizde hemen başlarlar Almanya’da, Fransa’da, ABD’de şu kadar Dolar, Euro gibi, Oralardaki para sana göre yüksek, onlara göre çok az. Japonya’yı anlattı bir gazeteci. Orada milli gelir, dolar olarak 30-40 bin dolar.  Bizde vay vay desene Japonlar hayatlarını yaşıyor. Ye iç eğlen, gel keyfim gel. Biz gel diyoruz da, keyif öyle kolay gelmiyor. 30 metre kare ev kira 10.bin dolardan aşağı yok. Her şey tane tane, dilim dilim, gram gram, Yok öyle 2kg, 5kg karpuz. incir bile tane tane, bir incir bizim tl ile 3-4tl. Karpuz bir dilim 4-5tl. Bizde bir dilim karpuz ver desek pazarcı bizi kovar veya küçük bir karpuz verir al bizden olsun, diyenleriniz olur. Ama medeni dediğimiz alem de öyle şeyler yok.  Alman usulü derlerdi bazıları, bizde ayıp sayılır. Misafire para verdirmek, çok, çok ayıp, misafir elini cebine atsa, kızarız. Medeniyeti bize öve öve bitiremediler. Onların sözde medeniyetini, yaptıkları internet her şeyi ifşa ediyor. Doğru bildiğimiz yanlışlar, çokmuş meğer. Medeniyeti onlar Bizim ecdatlarımız’dan öğrenmiş, hatta bazı bilgilerimizi çalmışlar. Amerika’ keşfini yapan Piri Reis, ilk uçan Rayt kardeşler hikaye, Bize ali kuşçu, Vecihi hürkuş, yani aldatılmışız yıllarca. Okul bilgilerimizin çoğu hiç oldu, boşa geçmiş onca zaman, emek. Dünya tarihi meğer yalan. Oooo bir fosil bulduk, kocaman bir insan iskeleti milyon yıl öncesinin fosili olabilir. Yani Hz Adem As.dan, Önce de insanlar vardı ayakları. Yok yontma taş devri, yok cilalı taş devri. Salla salla, Yalandan kimse ölmemiş, Cahiller bilmeyince her şeye evet doğrudur der.  

      Yalanlar doğru sayılır. Zaman her zaman doğruları bulduğu ilk fırsatta çıkarıyor ortaya. Aaaaa Bir bakmışsınız Kahraman bildikleriniz hain, Hain bildikleriniz, gerçek Kahraman. Zamanımız yalancıların primlerinin en yüksek olduğu zaman, ama o zamanında sonu geliyor. Yalancıların mumları sönecek, gerçekler hak ettiği yeri mutlaka bulacak. Hak ile batıl, doğru ile yanlış, hak ettiği yeri bulacak. İlahi Adalet asla şaşmaz.  Hakkını ve haddini bilenlere selam olsun..  Her kesin hak yer, bulunduğu yerdir.           

E.F.M.E.K.KağızmanÜye / Erkek / 10/26/2019