VIP – EDİTÖR - YÖNETİCİ VE ÜYELERE ÖNEMLİ DUYURU

 
 
VIP – EDİTÖR -  YÖNETİCİ VE ÜYELERE  ÖNEMLİ DUYURU 
 
Değerli arkadaşlar, zaten Edebiyat ve Sanata dair kaynak yazılarımız ile birkaç yıldır Google Türkiye’nin otorite sitesi kabul ediliyorduk.  Lakin Google’nin olmasını istediği teknik özelliklere sahip olamıyorduk.  Temmuz 2018’den beri devam eden bu güncellemelerimiz hem kaynak içeriklerimiz hem de SEO uygulamaları açısından büyük oranda bitmiştir. Bu sayede akla gelecek her anlamda ve birkaç kategoride derhal rakiplerimizden öne geçerek ve her gün arayı açmak şeklinde lider site haline geldik.
Şiir ve yazı paylaşım hacmi ve sayımız az olduğu halde yazı ve şiir paylaşılan siteler içinde sadece bir site bizden önde durmaktadır.  Örneğin bugün için Türkiye trafik sıralamasında Edebiyat Defterinden 409, Şiirkolikten, 12.900, Edebiyat Evinden 19.200 site önde bulunmaktayız. 
 
Esa Analitic raporlarına göre sitede yazı ve şiir paylaşan üyelerimizin site trafiğine katkısı, en iyi ihtimalle 350 de bir oranındadır.  Gündelik 35.000 e ulaşan ziyaretçi sayımızdan ziyade, Yüzde 93 oranında Üniversite ve lisansüstü ziyaretçilerimizin olması, yüzde yüze yakınının da 18- 65 yaş aralığında olması, gelir düzeylerinin Türkiye ortalamasının hayli üzerinde olması nedeni ile sitemiz oldukça dikkat çekmekte ve saldırıya uğramaktaydı.
 
Bu bilgileri teyit etmek isteyenler (  https://www.alexa.com/siteinfo  ) linkine tıklayarak ve arama çubuğuna istedikleri sitelerin linklerini yerleştirip arayarak sitelerin Dünya Türkiye sıralamalarını, o sitelere ve ESA’ya  giren çıkanların eğitim vb durumlarını öğrenebilirler.
 
Hiç kimseden hiçbir destek almadan bu güne ulaşan ESA nın giderleri de artık bizleri de zorladığından, Esa’yı profesyonel bir ekip yönlendirmeye başlayacak,  güncellemesini de üstlenecek, Esa reklam da almaya başlayacaktır. Gelir ortaklığına dayalı olacak bu süreli sözleşme de tüm mülkiyet hakları bize aittir ve sizlerin yazı, şiir, üyelik bilgileriniz güvencemiz altında kalacaktır.
Bu itibarla sitemize pek çok eklentiler ve düzenlemeler gelecek, sitemizde Editör ve VIP üyelere özel alanlar açılacak, umut edipler için de bir yer olacak, editörlerimize ve VIP lere ücret de alarak, çeviri,   eleştiri yapma, kitap tanıtımı yapma gibi olanaklar da sağlanacaktır.
 
Yıllar boyunca ESA ya emek verenlere gereken değeri vermeyi sürdüreceğimiz gibi kerhen destek verenlerle, işi düştükçe uğrayanlara da işimiz düştükçe uğrayacağız.
 
Esa, her şeyden önce bir kaynak sitesidir ve trafiğini arttıran da kaynak yazılarıdır. Bu nedenle ESA hiçbir zaman önüne gelen uyduruk kişileri şair yazar saydırmaya gayret etmemiş gerekli gördüğü zaman 3.000 üyesini toptan silip atabilmiş,  gerekli gördüğü zaman da on binlerce kişiye yorum ve paylaşım engeli koyabilmiştir.
 
Gönlü güzel dostlarımız için karşılık beklemeden çok şey sunmaya devam edecek,  onları   sosyal ağlarda olduğu gibi hep aynı kişilerle ve hep kendi çevresindekilerle veya sanal, çıkarcı ve sahte okurlarla değil gerçek okurlarla buluşturmaya devam edeceğiz.   Kurallara ve gani gönüllere uymayanlar buradan gittiklerinde bize kattıkları kadar bizi eksiltebilirler. 
 
 





Şahamettin KuzucularAdmin / Erkek / 20.01.2016