Olmuyor Böyle Azizim Zamlarla Vatandaşı Ezmekle Kazanılmıyor Sizlerde Biliyorsunuz!

Olmuyor Böyle Azizim Zamlarla Vatandaşı Ezmekle Kazanılmıyor Sizlerde Biliyorsunuz!
Edebiyat adına yazsam da, bugün edebiyat sınırını az aşarak edepten yoksun olanlar için az çizgiyi aşacağım, onlarla aynı çizgide olmadığımı birazcık haykıracağım. Gönül kapıları gözleri ne kadar kapalı olsa da anlamayacakların bilsem de yazacağım. Sussam olmaz hakikatin rüzgârları gönlümde eserken bu rüzgârla beraber esmeyeceğim diyemeyeceğim. Edebiyatla meşgul olurken bazen şiirler öyküler allı ballı olsa da bunları anlatırken allı ballı olmayacağı kesin, karalanmış sayfaları silerek yeniden yazmak yerine temiz kâğıtları kullanarak karalanmış kâğıtları çöpe atacağım. Onların yamuk durduklarını yüzlerine söyleyeceğim, yoksa bende yamuk kalırım o derecede.
 
Bazı kendileri için getirim sağlamak için bir şeyi yalanı ballandıra ballandıra anlatarak gerçek gibi gösterenlere kırmızı kart göstererek, sahadan dışarıya çıkarıyorum. Bu insanlığın bitmiş anıdır sen sahada durmaya layık değilsin, hatta insan dahi değilsin. Dün yumurta 12 TL iken bugün 24 TL yüzde yüz zam, bre vicdansızlar bir gecede hangi çalışan vatandaş yüzde on beş zam aldı da, siz kıskanarak bunu çok görerek bu kadar zamla vicdansız oldunuz? Alınan zam çalışan ve emekli asgari ücretli altı ayda bir yüzde beş altı alıyor o da almadan eriyor. Ayçiçek yağı 38TL den 65 TL bir günde nasıl yükseliyor?
 
Bu kadar okumuş vekiller ne yapıyor neden ilgilenmiyor? Korona da kalmışlarda dışarıya mı çıkmıyor? Telefonla da mı güvenlik güçleriyle müdahalede mi edemiyor? Yoksa yine eskiye dönüldü maval mı okunuyor?  Korona dan dolayı kısa çalışma ödeneği ile geçinmek zor, hatta mümkün değil, ev sahibi kirayı ister, elektrik, su, internet, cep telefonu faturaları mutfak şiştikçe patlayacak, kredi çekenler altı ay sonra ödeyecekti vakti de geldi, nasıl ödeyecek? Yazmakta zor söylemekte zor katlanmakta zor, az yönünüzü vatandaştan yana dönseniz bir altı ay nasıl geçiniyor bir görseniz, kendi yüzünüze tükürürsünüz hatta neyse kalsın yazmayayım yazayım nişersiniz, utançtan kızarır mısınız onu bilmem, lakin sarhoşluk içinde böyle devam etmez.
 
Gerçi dünlerde de zam verirken vatandaşa yüzde beşi geçmedi HİÇ, severim Başkanı, lakin kırmızıçizgiyi aşarsa babamı da kendimi de tanımam, az ilgi alaka lütfen… Kış geldi 100 TL ile alınan gaz 50-55 m küp alınıyor bu da bir hafta gitmiyor. Bundan beş on yıl önce yüz liraya 90 m küp alınırken bugün yüzde ellisi yok oluyor neden ne için? Olmuyor böyle azizim ezmekle kazanılmıyor sizlerde biliyorsunuz… Vesselam, selamlarımla.
Mehmet Aluç
 
 
 

Mehmet AluçGold Üye / Erkek / 1/20/2016