Zihinsel Yürüyüş


Değiştirilemez Ölçüt(bilgide doğruyu yanlıştan ayırt etme aracı) Nelerdir? 3
Zihinsel Yürüyüş


 Tilavet-i Kur'an | Nur Rehberi | Bediüzzaman Said Nursi Talebeleri ...

  Fırtınalı bir denizde kalmış hatta azgın dalgalarda boğulmak üzere iken sanki etrafı fitne kargaşa senlik benlik sarmış iken, varlık nedeni tarih yazmaya adamış tarihteki medeniyet ruhunu sahiplenmiş ruhu bedeni nedeni ile bu yok eden olumsuzluklara fitne kargaşa senlik benliğe bir dalga kıran gibi dik durarak yıkarak yarma hareketiyle vatan millet bayrak insan diyerek yürümeye ben zihinsel yürüyüş diyorum. Ayaklardan önce akıl fikir tartarak ayakları harekete geçirirse sonuçlarını kat sayılarını sonuçlarını tartarak düşünce merkezinde tartarak yürümenin adıdır zihinsel yürüyüş varıştır.
  Payın pay olarak değerini tay olarak yürüyüşünü içerip içermediğini düşünerek yerli yerine oturtarak, nokta atışını varış süresini varış süresi içinde ne gibi sonuçlar doğuracağını hızını kızını varışını sarışını sarmayışını almayışını hesaba katarak düşünmek insan olarak vazifemizdir, işte ben buna zihinsel zihinde önce yürüyüş sonra ayaklarınla havaya kalkarak yürüyüş diyorum. Gözlemlere dayalı değildir bu yürüyüş özlemlere doğru özlemleri kucaklamaya doğrudur. İçinde bulunduğu çevrenin çehresini değiştirerek imajdan öte yaşayışını tertemiz ederek kirleten ne varsa temizlemektir. Kendi duygu ve hislerini arzularını gizleyerek toplumun yararına olan hisleri onararak yürümektir.
 
Mantığının Kapısında Dışında Kalan Ve Bilinçaltının Derinliklerinde Yatan Bir Cevher Olarak İnsanı Gören
Mantığının kapısında dışında kalan ve bilinçaltının derinliklerinde yatan bir cevher olarak insanı gören ve değer veren bu yürüyüşü hepiniz merak ediyorsunuzdur, kişiye yönlü kişinin mutluluğunu düşünen bu yürüyüş duygu ve sevinçlerini meydana çıkararak üzüntü veren her oluşumunu kuruluşunu vuruşunu yıkarak yerinden sökerek dibini kurutur. Hemen söyleyeyim mi? Bu yürüyüş Nur Kur’an’la Sünnet ve yüce İslam’dır İslam ile beraber yapılan yürüyüştür. Bundan başkası insanın mutluluğunu yarınını düşünmez bu yolda imar edilmesini sağlık vermez. Kötü olan söylemlerin adımların kısacası reddidir, settidir, insana insanca gülümsemesidir.
 
Kişinin aklını saran tüm dünyalık bencillik çıkar ilişkisiyle saran tutsaklığından kurtarmayı amaçlayan yüce İslam dinidir.
 
  Kişinin aklını saran tüm dünyalık bencillik çıkar ilişkisiyle saran tutsaklığından kurtarmayı amaçlayan yüce İslam dinidir. Anlamı olmayan anlamsızlıkla kaygılarından kurtarmak, bilinen anlamla kazanma yığma mahzeni doldurma insanı keriz yerine koyarak soyma kavramlarını yerle bir ederek, dünya ve ahireti insanı kazanmanın önemi ile alışılmış kuralları yıkarak yeniden insana değer veren mutlu olmasını sağlayan emirlerle sağlayan yüce İslam dinidir. Duygusal olmayanı duygusalmış gibi yaklaşarak duyularımızı, dış dünyayı olduğu sahiplenme hırsından kurtararak bu şekilde değil dünya ahiretin tarlasıdır emriyle onun asıl bu olması halini bize bildirerek değiştirilmesini bize Yüce İslam Nur Kur’an ve Âlemlere Rahmet S.A.V. Efendimiz söyler. İşte Zihinsel yürüyüş özlediğimiz yürüyüş budur.
 
  Nedensel nedenler nedensel olmayan ölçümlerimiz olan zihinde yürüyüşümüzle toparlayarak, boyutunu soyutunu soyarak altındaki nedenlerine bedenlerine içindekilerine bakarak iyi bir gözlemle tahlille düşünerek zihinsel yürüyüşle düşünmeyi herkese tavsiye ediyorum. Bir takvim ayında yılında bu yürüyüşle neleri fark edeceğinizi şaşıracaksınız! Düzeyi kuzeyi düzeysizliği duyarsızlığı anında anlayarak fark ederek farkındalığın ışıltısı altında gezinerek aydınlanacaksınız.
 
Çıktım ağacın başına meyve yiyeyim
Bahçenin sahibi gördü şimdi ben ne diyeyim
Gel minik kediciğim diye bari sesleneyim
Dayak yemeden aşağıya ben ineyim
Kedim ağaca çıktı bari dedim indireyim
Kedi yan bahçeye kaçtı bari bende peşinden gideyim
 
  Sosyoekonomik a –b c ekonomik durumlarımızın inişi çıkışı bizi her zaman derin düşüncelere sevk eder, ani düşüşlerle bitişlerle geliş gidişler Zihinsel Yürüyüşlerle aklımız bazen yorulur durma noktasına gelirken, yormayın aklınızı zihinsel yürüyüşle her şey olacağına varır… Bugün kaybettim yarın kazanırım, daha dikkatli özenli seçici olarak, bana etki eden bu etkilenimleri değişimleri yok edişleri değiştirebilirim. Kısırlığını doğurganlıkla değiştirmem için önce doğurganlık oranını düzeyini hesap ederek, kısırlığın kısır döngüsünden kurtulmam için düşünerek adım atmam gerek, doğru olanın fısıltılarına kulak vererek yürümeyi tavsiye ediyorum. Değiştirilemez ölçütlerden olan zihinde yürüyüş, olasılıkları durak sanmaları kurak anları düzelterek yanlışları doğrularla yani bu ölçütü ile adam edecektir.
Mehmet Aluç

Mehmet AluçGold Üye / Erkek / 1/20/2016