Yaşarken Anıları Biriktiriyorum
GÜNÜN YAZISI


Yaşarken Anıları Biriktiriyorum

 Biriktiriyorum - BİRİKTİRDİKLERİM Edebiyat Kafe Biriktiriyorum


Bileklerim, yazarken isterim ki sözleri okuyanların daha iyi anlaması için ipeğin okşayışlarını gibi okurken gönüllerini okşasın, sarsın, sarmalasın, okuyucum okurken okuduğunu duyumsasın, kaba yünün çalıya takılırken yünü parçaladığı gibi parçalamasın diye gayret gösterirken bazen gereğidir ki incitir, çünkü burada okurken incinmesi yaşarken anında incinmesinden evladır devadır. Ben prenslere layık bir dünya sunmuyorum, basit kendisi içinden önce karşısındaki insanı düşünmesini söylerken, özgün sözlerimin sözlerin bir meslek gibi kolunda, altın bilezik gibi taşımasını temenni ediyorum. Parmaklarım bin tane sözlerin arasında gezinirken, usulca gönül penceresini aralayarak kendine dışarıya bakmasını istiyorum. Düşlerine geleceğine hiç el değmemiş bir çiçek gibi açarak, güzelliğiyle mest etmesini diliyorum, başarılı oluyor muyum bilemi yorum, bekli yorum. Bekliyorum derken yorumlarınızı da beklediğimi ifade edeyim.
 
Yaşarken anıları biriktiriyorum, içinde bizler bir dünya gelecek taşıyan, sayfası açık her gelenin okuması yorumlaması için. Bu günün sıcağında yazmak kolay değil, terlememek mümkün değil çabuk sıcaklığa kapıldığım için havlular elimden kaçıyor, birini almadan üçü birden yaş oluyor. Gerçi ben çok seyrek olarak değil mütemadiyen terliyorum. Tıpkı gece basmadan önce sokağa çıkmaya çalışan koşan bir çocuğun, heyecanın coşkusu gibi. Birde günlük hayatın yorgunluğu içimizdeki azgın savaşı ile baş edebilmek için mütemadiyen, onu alt etmenin yollarıyla mücadele etmek insanı yoruyor, yorsa da insan bir yolunu Rabbim sayesinde elbette ki buluyor az veya çok mutlu oluyor. Geleni yolluyor gelmeyene sitem yolluyor, gülmeyene gülücükler yolluyor, bir şeyler arayana hayat muhakkak ki bir şeyler veriyor, anında vermese de karşılığını ahirette verecek Rabbim böyle söylüyor.
Bilen bilmediğini söylemiyor bilmediğini okuyor, görmeyen görmediğini söylemiyor gördüm diyerek yalana koşuyor, hissetmeyen hissizliğiyle tavan kaban yaparken hissizliğiyle gurur duyuyor.  İşte bu koşuşturma arasında sabırla durarak sabır etmek en güzeli oluyor yoksa insan bunlara dayanamayarak çatlardı, patlardı Rabbime şükür sabrı vermişte biz kullarına acıyarak zaten Rabbimden başka kim bize acır ki?

Mehmet Aluç

Devam edeceğim inşallah

Mehmet AluçGold Üye / Erkek / 1/20/2016