Millet için On beş Temmuzlar bitmese de Milletin hiç bitmeyen yıkılmayan imandan kalesi var.

 
 Millet için On beş Temmuzlar bitmese de Milletin hiç bitmeyen      yıkılmayan imandan kalesi var.
 
 Destan nedir ki bir ulus millet için? Sinesinde iman vatan bayarak insanlık merhamet var ise ? Yazmak için destanı, şehadetle yazma, imanıyla kanına işlemiş yirmi dört saat gezinirken, ecdattan kalan bir miras ise, kimliği dini imanı olmayan kendini değerlerini satanların tankı tüfeği mermisi nefreti oyunu ile nasıl yıkılır, yıkılmaz olan diri tutan? İmanı ile kaderini güldüren gülen bir milleti kim yıkabilir, silebilir? Damarlarında Rahmanın verdiği imanı kanı ile taşıyan, insanlık için taşıdığını bileni ne yıkabilir? Boğulmamak için nefret denizini barajını açanların suyunda Alemlerin Rabbi Allah C.C. kopmaz ipine sarılanı hangi deniz baraj boğabilir ki?
 
İşte böylesine asil bir milleti Çanakkale de yıkamayan batı ve uşakları On beş temmuz gecesi, içimizdeki hainlerle yıkmaya çalışırken, bu özelliğimi içimizde bizimle yaşayan o hainlerde bilemedi Rabbim unutturdu, yıkmaya gelirken yıkıldılar, öldürmeye gelirken öldüler leş oldular. Ellerinde kirli para gönül demeyelim o leş parçasında nefret ile dolu olsalar da, sabrın imanın rıhtımında gönlünü demirleyen bizlerdeki bu özelliğimizi unuttular, Rabbim unutturdu çok şükür. Bu yalan dünya ve bu vatan kendilerine tapulu sandılar kalkışmayla kalktılar, hışımla püskürtme imanımızla sürünerek oturdular kaldılar. Yanardağ gibi yaksalar da yakmaya kalsalar da, iman dolu bu sineyi gönlü yakamazlar, çünkü iman yanmaz söndürür cennet bahçelerini açtırır…Önce iman sonra yürek gerek, iman yoksa o yürek olur kürek kendi mezarını eştirir kendisine gülmeyerek.
 
Bu bedendeki zengin asil damardaki iman, parçalanmaz parçalayamazlar. Özü Alemlerin Rabbinden teslimiyet Nur Nebiye Nur Kur’an’a bağlılık nuruna bağlı iken, kopmaz Allah C.C. ipine bağlı iken. O İman ki insanın gönül teline dokunarak, Vatan millet bayrak aşkıyla gönüle dokunarak bunları dalgalandırmazsa, insan olarak ne değerimiz kalır ki? Anlamın değerin var olmanın koşmanın varmanın kucaklamanın ne değeri kalır ki? İşte bundan mahrum olan batı ve içimizdeki düşman, sinemize dokunan bizi gönül dost kardeşlik bağına götürerek dirilişle dirilten imanımızı unuttukları için dün Çanakkale de, bugün On beş Temmuzda yıkılmaya mahkum kaldılar.
Özümüzde taşıdığımız, İslamiyet ve binlerce yıllık Türklük ecdadın mirasına sahip çıkma  kültürü ile yoğrulmuş olan bu vatan ve millet, bu inanç sisteminin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu On Beş Temmuzda yine destan yazarak kanıtlamış oldu. Doğuda batıda kuzey de güneyde kısacası Anadolun’un bağrında yaşayan, özünü sözünü imanla şehadetle yoğrulmuş bu güzide insanların var olması ile, binlerce yıllık yıkılmaz iman kalesi ile var oldukça, milletimiz vatanına sahip çıktı ve çıkmaya da devam edecektir.
 
Oysa bilmiyorlardı, belli kurallara kalıplara girmeyen özündeki imanla yaşayan ve belli düşüncelere tahammül göstererek, bunu zenginlik bilen bu Türk Milletini, ne batı ne Alçak Fetö ne onların yandaşları yıkabilir. İmanın felsefesindeki anlam mana derinlik ruhun ölümsüzlüğü esas alır, Vatan bayrak millet için düşmanla göğüs göğüse savaşmayı emreder ve bu ölümle ölmediğini, Alemlere Rahmet Nebi ile komşu olarak Rabbim kendi katında misafir oldukların bize söyler. Ölüm Hakk'a teslim olmak, Hakk'a yürümektir haktan gelip hakka gitmektir, bundan daha güzel bir ölüm olabilir mi? Tabi ki hayır.. Hoşgörü ile gönülleri seven gönüle giren, bu asil Millet için On beş Temmuzlar bitmese de onun hiç bitmeyen yıkılmayan imandan kalesi var. İman ki hoşgörü ile dışa vurulan bir görünüş değil yüreğin derinliklerinden gelen, bir huzur ve cennet esintisidir, insan nasıl böyle bir güzelliği sağlayan, iman pınarından su içmekten vazgeçebilir ki? Vatan hainleri ve düşmanlar yıkılmış olan batı ve onların uşakları içemez. Onlara bu tatlı tat haramdır, içemezler içmesini de bilemezler çünkü onlarda bu suyu içecek temiz bir ağız gönül el adım düşünce fikir yoktur vesselam.
 
Mehmet Aluç
12-07-2017
Ankara

Mehmet AluçGold Üye / Erkek / 1/20/2016