Mazlumların Hayatında Sanki Kiracıydın Hatta Ev Sahibi Sandın Kendini Ey Zalim...

Mazlumların Hayatında Sanki Kiracıydın Hatta Ev Sahibi Sandın Kendini
                           Ey Zalim
                  
Yalan dünyanın yalanına kanıp, onu bir canmış gibi sarılanlar buzdan soğuk yüzüyle karşılaşırken son demde, bir arşın beze sardıkları yalan dünyanın yalanı ile mezarında pişerken, her iman edenin karşısına birere firavun gibi dikilen zalimler şahsiyetsizliğinizle bu dünyaya yakışmadığınız gibi ahirete de yakışmayacaksınız, masumların feryatları semaları titretirken, cehennem alevi sizin de  feryadınızı hiç kimseye duyurmadan, sonsuzzzzz ıstırap içinde cezanızı verecek Yüce Allah C.C.
 
Bir gün ey zalimler size yardım eden bir yudum su taşıyan o yardımcı şahsiyetsizlerin verdiği bir damla su, kaynar alev gibi onun elinde senin de boğazında midenle kor alev alev alev yakacak, onu söndürecek bir damla su için asırlarca yalvarsan da bir damla suyu bulamayacaksın. Yaşarken bir damla suya hasret bıraktığın o mazlum şimdi, Alemlere Rahmet Nur Resul elinde Kevser suyunu kana kana içerken, senin payına zakkum  kendi götürdüğün ateş kin nefretin alev alev dizilmesi düştü. Aradın dünyada kendi zevkini lakin eyvah deme, lakin aradığın kor alevden sıcak ateşini mazlumun gözünde bir damla gözyaşı akıtırken kendin buldun ama kördün fark edemedin.
 
 Senin gibiler dünya da eksik olmazken sevinme, cehenneme odun lazım olduğu için varsın ve sen bunu anlamaktan ve idrak etmekten çok çok çok uzaksın…Nur Kur’an’da sizin gibilerin hali ve yeri önceden ayırtılmış, sağ yanında çırpın sanda boş sol yanında çırpınıp feryat etsen de boş boş boş…Mazlumun bir çırpınışına Yüce Rahman seni zelil rezil yapar ah ah ah bilemedin, gözün makamda malda şöhrette kasadaydı, âmâ eden çeker, arayan belasını bulur, arayanda Mevla’sını bulur, sen Mevla’yı aramadın belanı aradın ve şimdi çok güzel enfeste yakıştın Cehennem alevlerinin içine başköşeye… Mazlumların hayatında sanki kiracıydın hatta ev sahibi sandın kendini, kanattıkça kanattın yaraladıkça yaraladın zevk aldın, o an melekler seninle alemi alt üst etmek için yalvarırken Rabbime, Rabbim ahiret gününe sakladım diyordu sonsuzzzz azabını…Gökyüzünde zamansız yağan yağmur değil mazlumla beraber ağlayan meleklerin gözyaşlarıydı, şükür halinde cehennemdeki yerini görünce sildiler göz yaşlarını…Ta ötelerde yanacağın cehennemin alevi alemi yakarken, sen hale bundan habersiz hala at iziyle it izinin birbirine karıştırmaya uğraşırken…
 
Mümin yükünün farkındaydı, oysa sen yükünün korkunç ağırlığının farkında değilken, her adımınla cehennem biraz daha alevleniyordu…
 
De ki: Ey Yahudiler! Bütün insanlar değil de, yalnız, kendinizin Allah'ın dostları olduğunuzu iddia ediyorsanız, bunda da samimi iseniz, haydi ölümü temenni edin (bakalım)!”, “Ama onlar, önceden yaptıklarından dolayı ölümü asla temenni etmezler. Allah, zalimleri çok iyi bilir.”
 
“De ki: Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, muhakkak sizi bulacaktır. Sonra da görüleni ve görülmeyeni bilen Allah'a döndürüleceksiniz de O size bütün yaptıklarınızı haber verecektir.” (Cuma 62/ 6-8)
 
“Onlar, sırf «Rabbimiz Allah'tır» dedikleri için haksız yere yurtlarından çıkarılmış kimselerdir. Eğer Allah, bir kısım insanları (kötülüklerini) diğer bir kısmı ile defedip önlemeseydi, mutlak surette, içlerinde Allah'ın ismi bol bol anılan manastırlar, kiliseler, havralar ve mescitler yıkılır giderdi. Allah, kendisine (kendi dinine) yardım edenlere muhakkak surette yardım eder. Hiç şüphesiz Allah, güçlüdür, galiptir.” (Hac 22/40)
 
Ey zalim o gün çok yakındır uzak sanma, o günün dehşeti ile irkilirken arasan da bir yardımcı dost bulamayacaksın. Aklında gezen tilkileri bol bol beslerken, masumlar aç sefil gezerken o tilkilerin o günün dehşetinde aklına hacetini yaparken, eyvah naranla cehennem sallanacak ve senin azabından bir gram eksilmeyecek. Ey zalim ve zalimlerin uşağı yaşasın Cehennem…
Mehmet Aluç-Kul Mehmet

Mehmet AluçGold Üye / Erkek / 1/20/2016