Düşüncelerim Ve Az Birazda Felsefi Düşünelim

 
Düşüncelerim Ve Az Birazda Felsefi Düşünelim
 
Görsel sonucu
 
Birey Suçluysa Toplumun Suçudur, Toplum Suçluysa Bireyin Ne Suçu Var Bunda?
 
Bireyleri suçlayarak sağlıklı bir toplum hayatında sağlıklı yaşayamayız iş işten geçtikten sonra pişmanlık oda çare değil söyleyecek sözde bulamayız, mutlu olamayız. Birey suçluysa toplumun suçudur, toplum suçluysa bireyin ne suçu var bunda? Sizce?
 
 
İnsanlık Varlığıyla
 
İnsanlık varlığıyla merhametiyle karanlıkları suçları haksızlıkları yok etmek için aydınlık etmek için gelendir. Karanlıkların içinden işlenen ufacık bir suç varsa görmek onu yok etmesi gerekir,  ayrıca o suça bulaşmış olanı umut gibi insanlık gibi gün ışığına kavuşturarak karanlığını yok etmek gerekir, yoksa suçlu işlediği suçla karanlığını büyük bir ateş topuna dönüştürerek hepimizi yakabilir.
 
Gençlerimiz Bizim İçin Nedir?
 
Gençlerimiz bizim için nedir? Gençlerimiz biz ihtiyarladıkça görmeyen gözlerimizden dolayı bizlerden aldığı eğitim bilgi ile dünyanın yarın ki şafağını karanlık basmış insanlık sona doğru suçların adımlarıyla karanlığa bürünüyorsa, bu genç gözü ile bilgisi ilmi fikri izanı idraki ile haber veren yarınlarımızı daha güzel inşa etmeleri için güvendiğimiz, kapılardır canlardır gönüllerdir yollardır.
 
Çatışma
 
 Bence çatışma ortada olan iyi bir şeylerin yıkılmasına sebebiyet verir yakar yıkar, yeni bir şeylerin ortaya çıkmasına mani olur, hiçbir zaman güzel olanın meydana gelmesinin sebebi değildir. Savaşmak haksızlığa karşı olursa, hak alanların haksız adımlarına… Karşı olursa buna karşı çıkmak bir çatışmadır,  yoksa yeni bir şeylerin oluşumu için çatışma hiçbir zaman doğru bir şey değildir.
 
Ölen İnsandır Bireysel Olarak Elde Ettikleridir
 
İnsan doğar çocukluk devresinden sonra büyür sonrasında yaşlanır ve ölür, ölmeyen insanın toplum ve dünya için daha güzel yapmak için ortaya koyduğu toplumsal düşünceleridir fikridir projeleridir, ölen insandır bireysel olarak elde ettikleridir, kazandığı malı geride kalanların paylaşarak bitirdiği kazanımlardır. Haliyle ve bir zaman gelir onlarda biter, lakin toplum için dünya için daha güzel yapmak için ortaya koyduğu toplumsal düşünceleri projeleri ölmez, onu topluma kazandıran bireyin toplumun hayata geçirmesiyle ölmez devam eder...
 
Mehmet Aluç

Mehmet AluçGold Üye / Erkek / 1/20/2016