Bu Dünya Biz Müslümanların Sahasıdır Merhametle İnşa Etmek İçin Lakin Zalimler Yıkarak Cirit Atıyor ...

 
Bu Dünya Biz Müslümanların Sahasıdır Merhametle İnşa Etmek İçin Lakin Zalimler Yıkarak Cirit Atıyor At Koşturuyor!

Âlemlerin Rabbi olan Allah c.c.size çok çok kuvvet güç mal para malda vermiş olsa, dalmış olduğumuz gafletin içinde dünya benim benim diyerek gururlansanız da, bir gün mutlaka boyun eğeceğiniz, gücünüzle malınızla paranızla geri gönderemeyeceğiniz ölüme boyun eğeceğiz. Ömür içinde yaşadığımız kader, dalga dalga bizi sona götürürken kendisine sardırırken, ölüme doğru koştururken kaçmayacağımız olana, o muhteşem yenilmez gücü gönderen Âlemlerin Rabbinin kuvvetine mutlak olana boyu eğeceğiz kaçışı hiç ama hiç yok. Elinize bir kova alın, sahil kenarında bir yığınak yapın ve bekleyin, birbirine üst üste yığılmış kumdan yığınak, biraz sonra sahile deniz dalgası ile vurduğunda o kumdan yığınağı devirerek, bir bir birbirinden ayıracaktır. O denizde ki dalgaya güç veren Âlemlerin Rabbi, denizdeki dalganın o gücü üst üste yığılan yıkılmaz sanılan kumu yıkacaktır kuvveti ile. Denizdeki suda akıl mı var, gelerek o yığını tek tek birbirinden ayırıyor? 

Bu dünya biz Müslümanların sahasıdır, Merhametle inşa etmek için, lakin zalimler cirit atıyor at koşturuyor, saklanmışız bir kara deliğin mağaranın kovuğun içine korku içinde sessizce bekliyoruz, eğer ölüm o zulümle savaşırken gelecekse, buna engel olacak bir güç yok, eğer o saklandığımız yerden ölümden kaçtığımıza da inanıyorsak, halimize Şeytan bile kıçı ile güler! Söyleyin saklanarak nasıl var olduğumuzu insan olduğumuzu kanıtlarız? Müslüman olarak soyumuzun yok edilmesini mi bekliyoruz istiyoruz? Bunu izah edecek başka bir anlatım yolu oluşumu var mıdır? Yapay insanlık yapay Müslümanlık olmaz, ya Müslümansınızdır gereğini yerine getirmekle mükellefsiniz, ya da acizlik içinde Ya Rabbim sen bana yardım et güç kuvvet ver verdiğin, emirleri yerine getireyim diye duada bulunur uz, ya da sahte bir oluşum içinde Müslüman olduğuz varsayımında bulunarak, kendimizi kandırıyoruz. Uygun olanını siz söyleyin, kendimizi kandırıyoruz ve şeytanın taşeronluğunu yapıyoruzdur. Şöyle derseniz taktik için, düşmanı alaşağı etmek için şu an sahte bir oluşumla daha da güçlenerek mazlumlara yardım etmek zalimleri yıkmak için çalışıyoruz, başım üstünde yerimiz vardır. Böylelikle dinin emri gereği insanlığın yarını için, şu anda var olan zalimi yıkmak için çalışıyoruz kendi amacımız yani dinin amacı doğrultusunda, ilerleyerek zalimi yıkmak için yapay sahte bir oluşumla yenik durumda görünerek ilerliyoruz, sizinle beraberim insanlık mazlumlar için…

İmandaki güç yıkılmazlık insana güç kazandırırken, bazen dünyanın zevkine dalarak dinden uzaklaşmamız, dinin hayatımızı kusursuz olarak inşa etmemiz için sunduğu formüller sunan Nur Kur’an, Nur Kur’an’dan uzaklaştığımız için güç kaybına neden olarak, zalimlerin baskısına zulmüne maruz kalıyoruz. Gönül çantamızda olması gereken bu ilahi Nur Kur’an’ı unutarak yok saymamızın gereği olarak böylesine güç kaybına maruz kalıyoruz. Âlemlerin Rabbinin ikazı ile.Hayatımızı Nur Kur’an’ın gözetiminden uzak tutuğumuz sürece, imandaki gücü kaybetmeye mahkûmuz. Hayatımız da antenlerimizi Nur Kur’an’ın frekansına ayarlamaz isek, yabancı frekansların virüslerine maruz kalarak kendimizi yok etmesine izin vermemiz demektir. Kardeşlik içinde, uyumla atacağımız adımların yavaşlaması saflarımızın sıklığı gevşer araya şeytanı ve uşaklarını araya alacak kadar genişletir ve gevşetirsek, imandaki gücü ve kuvveti kazanmayız. Her şey birbirine sımsıkı bağlanarak uyum içinde gülümseyen bir dünyayı mutluluğu inşa edebilir, doğru kılavuz ve yol haritası ile vesselam.
Mehmet Aluç

 

Mehmet AluçGold Üye / Erkek / 1/20/2016