Bir İhtimal Dahi Kalmadı Ya Değişeceğiz Ya Bizi Virüs Değiştirecek Başka Yolu Kalmadı!Bir İhtimal Dahi Kalmadı Ya Değişeceğiz Ya Bizi Virüs Değiştirecek Başka Yolu Kalmadı!

 

Düşünüyorum öyleyse varım misali, acaba bu virüs, yaşadığımız dünyanın adım attığımız sokakların mekanların hatta farkına varamadığımız, beraber yaşamak zorunda kaldığımız, insanların hayatını dinamik işleyişini fark etmemize, farklılıklarımızın farkına varışına vesile olmamız için tezahür eden bir olay mıdır acaba? Diye düşünmeye başladım. Bu gelişmeyen bağlamların kördüğüm olmuş ipini çözmek bu gelişmeler ışığında düşünürsek, dünyamızın eski dünya olmayacağına dair bir delil iken, fikirlerin kırılma noktasına gelerek, her fikrin izimlerin ne kadar güçsüz ve sönük kaldığını, içine insanı gönlü katmayınca ne kadar yavan kaldığına işaret değil midir?

 

Bir ihtimal dahi kalmadı, ya değişeceğiz ya bizi virüs değiştirecek başka yolu kalmadı! Ne geriye kaçış için paralel bir yol kaldı ne de tek başına aşacağımız, dağlar kaldı! Dünyada mekân kazanırken içindeki insanı hiçe saymanın tezahürü olarak, bunun ne kadar yanlış olduğunu virüs bize çıplak gözleriyle baktırarak gösteriyor, bunu şimdi körler dahi görüyor! Dün çalışmanın kazanmanın parametreleri bizi göstermesi için çaba sarf edenlerin, parametrenin gösterge oku sinelerine ve sinemize saplanırken bu acıyı hepimiz aşikâr olarak çekiyoruz hissediyoruz!

 

Dün sorunları, sorunsal değil var oluşlarıyla o insanların sorun teşkil  ettiğini düşünerek ülkelerini kaosla sömürge ile ele geçirmeye çalışarak güç kazandıklarını sanan salakların, bugün salak olduklarını bize gösteren bu virüsle, asıl sorunun sömürgeci güçlerin çıkardığına tanık oluyoruz, dünde ne kadar onlar inkar etse de o inkarcı zümreler, bugün sürünüyorlar, sürünsünler yok olsunlar … Dün hep birlikte bir  bütün olarak dünyada hepimizin yaşamaya hakkı varken bunu yok sayanların yok oluşları gözler önünde…

 

Dünyada kat ve kat yakıcı etkisiyle sarsan virüs artık bizlere dünyanın eski dünya olmayacağını gösterirken, varlığımızla tüm insanları meramlarını bir bütün içinde el ele çözenlerden olmaz isek, yaşama şansımızın olmadığı da kesin, dersi alanlardan oluruz inşallah, vesselam, selamlarımla.

 

Mehmet Aluç

Mehmet AluçGold Üye / Erkek / 1/20/2016