İnsanın Yaşamı Hayatı Süreklilikle Devam Ederken Haz Almayanlar.

İnsanın Yaşamı Hayatı Süreklilikle Devam Ederken -Haz Almayanlar-, Bu Devamlılıkla İnsanların Çoğalması İle Kazançların Yok Olacağı Endişesi İle Yıkmaya çalışanlar…
 
İnsanın yaşamı hayatı süreklilikle devam ederken, bu devamlılıkla insanların çoğalması ile bazı insanların dengesizliği, dengesiz bakış açısı dünya çıkarına malına esir olması ile kazançlarının yok olacağı endişesi ile aslında çoğalmak, güçlenmek herkese yeterince var olanı görmek iken, bunu bilmeyen zavallı insanların nefretle insanı insanlığı yok etmesi, Âlemlerin Rabbi olan Allah c.c. kanununda bir değişiklik olmayacağını bilmemeleri, bu nefretleri ile yıkıma giderken yıkarak yıkılmaları ve cehenneme odun taşımakta olduklarından habersiz olmaları ve bunu anlatamamanın anlamsızlığı bizleri haliyle üzmektedir. Süreklilik sürecine tahammül edemeyenlerin oyunlarını dünyamızda gereksiz savaşlarla Suriye de Mynmar da Filistin de Irakta görmekteyiz. Bu dünya hepimize yeter dar değil geniştir… İnsanın süreklilikle doğumundaki akışını kesmek yok etmek için, var olmanın kökeni yeni insanların doğumuyla tazelenmek yenilenmek, yaşadığımız dünyayı yaşanılır halde gülümseyenlerle doldurmak olmasına rağmen, insansız bırakarak yıkmaya çalışanlar, insansız nasıl mutlu olunacağını bilmeden, bunun sonuçlarının ne olduğunu bilmemenin salaklığı aptallı ile canlı olan dünyayı ölümle sessizlikle nasıl yaşanılır kılınacağını bilmeden yıkmaya devam etmektedir.
 
Biz insanı gönlü değeri bilenler, bunların olmaması, insanla gülenle bu dünyanın dünya olunacağı, cehenneme çevirerek dünyanın içinde cenneteymiş gibi yaşanılmayacağını, cehennem alevi ile yakarsak bizlerinde içinde yanacağını anlatmamız gereklidir, bu yolda yola çıkarak mücadele etmek, mücadele edenlere destek olmamız gereklidir. Yoksa bu nefret kinle bu dünya böyle dünya olarak kalmaz, nefreti ile gezenlerin, vicdansızlığı nefreti ile önüne geleni yıkanların hüküm sürdüğü ve hepimizi yakan bu adımlarla bizlerinde yanacağını hissederek,  güçlü bir çaba yok etme uğraşı içinde olmamızı gerektiğini bize göstererek, bu dengesizliği şiddeti yok etmemiz gerekliğini anlayarak bizler el birliği içinde düzeltmeliyiz. Dramatik vahşetle dolu bu olayı, dramatik bir bakış açısıyla değil, aklıselim insana değer verenlerin bunu bertaraf etmek için yola çıkarak bu zalimlere dersini vermesi ile son bulacaktır, yoksa hepimiz bu alevlerin etrafımızı sarması ile kendimizi yanmaktan kurtarmamız pekte mümkün olmayacaktır vesselam. Selamlarımla.
Mehmet Aluç

Mehmet AluçGold Üye / Erkek / 1/20/2016