MENÜ
ESA E- DERGİ
DUYURULAR
SON 5 ÜYEMİZ
BEĞENİLENLER
Günün Şiiri: Haftanın Şiiri: Ayın Şiiri: Günün Yazısı: Haftanın Yazısı: Ayın Yazısı:
1. Dörtyol Şiir Buluşması'nın Ardından
Ekleyen : Fikret Görgün , 05 Ocak 2017 Perşembe Beğen 3
Değerli Gönül Dostları,
"Hayrola!" demeyin sakın. Geçici olarak bir süreden beri Gaziantep'teyim. Bilgisayarımın beni yolda koyması nedeniyle bu yazı gecikmiş oldu diyeyim, siz de mazeretimi kabul buyurun.
Şair arkadaşlarımız izlenimlerini çok güzel ifade etmişler, hepsine katılıyor, ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Evvela, kendisini bu kültüre adadığını gördüğüm ve kalıcı  birşeyler yapmak için canla başla çalışan ve bizleri evimizdeymişiz gibi ağırlayan Şahamettin Kuzucular'a çok teşekkür ediyorum.
Yine Dörtyol Belediye başkanı, gönül adamı sayın Yaşar Toksöz'e, Hatay B.Şehir Beld. Bşk. sayın Doç Dr. Lütfi Savaş'a, Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak Hasan Konç ve diğer üyelerine çok teşekkür ediyorum.
Hemşehrim Halil Gürkan'la buluşup hasret giderdikten sonra Eskişehir Şairler Derneği'nin üyeleri olarak, onu temsil etmenin hassasiyetini yaşarken, çağrılan bütün şairlerin ayrı ayrı birer değer olduklarını görmek  bizleri daha da titiz davranmaya yöneltti. Onları görmek bizleri çok da mutlu etti.
Eskişehir'den memleketi Kahramanmaraş'a gelen Tayyip Atmaca'yla hasret giderdik. Şiirlerini beğenerek takip ettiğim Yusuf Bilge Hoc'mla, A.Süreyya Durna'yla, Nihat Malkoç'la, Mahir Başpınar'la, Mustafa Berçin'le, Taner Karataş'(Aşık Mizanî) ile, Batman'dan gelen ve kendisini tanımaktan çok mutlu olduğum, "adeta kendisini karşısındakini mutlu etmeye adamış" Şahin Mutlu ile Ecir Demirkıran, Köksal Cengiz, Celil Çınkır, Hasan Akar ile  tanışmak, sohbet etmek güzeldi. Yine, Seferi ile diğer isimlerini şu anda hatırlayamadığım bayan şairleri fedakarlıkları ve vakur duruşları nedeniyle ayrıca kutluyorum.
Yine bizleri ağırlama konusuna iki gün boyunca Şahamettin Hoca'mın yanından ayrılmayan Dörtyollu gönül insanı emekli öğretmen Şahin Teberik'e ayrıca teşekkür ediyorum. Şayet ismini zikretedmediğim varsa özür diliyorum.
Değerli Dostlar,
Bu devlet bizim, bu millet bizim. İllebed payidar kalacaktır. Millet diniyl diliyle...kıaca millî ültürüyle ayakta kalır. Biz şairler de bu kültürün gelişimine en büyük katkıyı veren insanlarız. Bu davada böyle toplantılara vesile olan, elini taşın altına koyan, katkı yapan, bütün kişi, kurum ve kuruluşlara selam olsun. Dörtyol Şair Buluşması gelecek buluşmalara örnek olsun. Tarih ihanet edenleri unutmadığı gibi hizmet edenleri de unutmaz.
...Ve diyorum ki;
Kişi vardır "haz" bırakır ardında,
Kişi vardır "toz"bırakır ardında.
"Her nefis ölümü tadacak" amma;
Kişi vardır "iz" bırakır ardında. Fikret Görgün
Bu buluşmayı sağlayanlar,katkı yapanlar iz bırakmışlardır. Vesselam.
 
Bilgisayarım ve internet azizlik etmezse daha sık görüşmek temennisiyle Allah'a emanet olunuz.
 
 
 

Sitedeki yazıların tüm hakları ve sorumluluğu yazı sahiplerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Aksi davranışlara karşın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Yapılan Yorumlar

06 Ocak 2017 Cuma 14:15:09

Teşekkürler hocam, bizler de bu ortamda bulunduğumuz, sizlerle tanıştığımız için mutluyuz. Diğer şair ve yazar hanımlar; Maksut (Zeynep Özdemir) ile sitemizin tarih editörü Dr.Aytül Kaplan'dı. Selamlar...

06 Ocak 2017 Cuma 23:33:30

Çok teşekkür ederim Seferi kardeş. İnsan böyle ortamları daha iyi değerlendiremediği için üzülüyor. Belki de ilk görüşüldüğündendir... Bu vesile ile tekrar özür dileyerek değerli hanım kardeşlerimiz Zeynep Özdemir ile Dr. Aytül Kaplan'a da selamlarımı iletiyorum.

10 Ocak 2017 Salı 19:46:50

Öncelikle selam ve muhabbet... Tarihe not düşmek adına bu güzel yazınıza şükranlarımı sunuyorum; inşâallah bu yazınızı da albüm/ dosya içerisine kaydedeceğim. Esenlik dileklerimle...

13 Ocak 2017 Cuma 22:26:05

Sevgili Şahin Hocam, Yine bilgisayarın azizliğine uğradığımı, bundan dolayı sizin yorumunuza ancak cevap verebildiğimi beyan eder, selamlarımı sunarım. Ayrıca albüm konusundaki gayretleriniz için teşekkür ederim. Müsadenizle şu dörtlüğümü tekrar etmek istiyorum. Kişi vardır haz bırakır ardında, Kişi vardır toz bırakır ardında, Her nefis ölümü tadacak amma; Kişi vardır iz bırakır ardında... Ne mutlu iz bırakanlara!

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...