ÜYE PROFİLİ
Mehmet Aluç
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA
1962 Malatya doğumluyum, evli ve dört çocuk babasıyım, kamuda 2011 yılından emekli oldum, kendi halimde şiir öykü denemeler yazmaktayım. Ankara da ikamet etmekteyim. Şiirin amacı biliyorum öğretmek değildir. Şiirin amacının ne olduğu konusunda herkesin öğretmek olduğunu düşünen söyleyen insanlar elbette ki var. Şiir gönüldeki güzellikleri birlikteliği acıları sevinçleri tatlı okşayıcı bir dil ile gönüllere aktarmak, gönüllere girmektir derim ben. Gönüldeki düşlerdeki özlemin sıcaklığını yakalayarak sıcağı sıcağına gönüllere sunmak, gönülleri sevgi mutluluk ekseninde ısıtmak bir araya getirmektir derim ve bu doğrultuda şiirlerimi denemelerimi öykülerimi yazarım.

Yapılan Yorumlar

08 Ağustos 2016 Salı 20:24:17

brownhelen88@hotmail.com Merhaba canım, Benim için bir zevk, sizlerle buluşuyor Ben Sgt- Helen Brown değilim! Bir ABD askeri asker burada profilinizi okudum ve i kısa sürede size ve sizinle benim resim ile karşılıklı dostluk kurmak için burada benim özel e-posta kutusuna, ( brownhelen88@hotmail.com ) aracılığıyla konuşma devam edelim lütfen, size ilgi çekme , posta senin almak Kahverengi! ( brownhelen88@hotmail.com )

03 Mart 2017 Cumartesi 11:24:14

Arkadaşlar kim attı ise bu mesajı sayfama gönderdi ise siteye yakışmayan bir mesajdır, lütfen kaldırır mısınız rica etsem?

04 Nisan 2017 Pazartesi 17:59:23

Sayın Üstad, gönlümden kopan denemelerime gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim. Sizi de kutlarım. Ahmet Terli (76), emekli, Köln. Yarım adam Ben bir yarım adamım Olmasa eşim, çocuklarım. Çocuklarım; oğlum, kızım benim kanım, benim canım. Onlar benim diğer yarım... Ben onlarsız yarım adamım ! Ben... Ben aşka aşığım: sevmeyi severim, sevenleri, aşıkları, kalp kırmayanları, sevgi dağıtanları. Severim ben benim gibi  aşka aşık olanları... Çünkü (Tanrı) Allah: "Birbirinizi seviniz" dedi.
04 Nisan 2017 Pazartesi 21:31:33

Teşekkürler ederim Ahmet kardeşim,selam ve dua ile.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 14 0
Genel 20 0
Genel 26 0
Hece Şiiri 22 0
Mektup 32 0
Hece Şiiri 43 0
Genel 37 0
Lirik Aşk 53 2
Deneme 32 0
Lirik Aşk 35 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Kardeşim yazılarına bayılıyorum harikasın gönlündeki güzellikleri bize aks ettiriyorsun kardeşim,sana hak veriyorum ıq myq syq bize göre değil,kendi yağımızda kavrulalım vatana millete faydalı olalım bu yeter bize,selam ve dua ile.
"O kitap (Kur'an); onda asla şüphe yoktur. O, müttakiler( sakınanlar ve arınmak isteyenler) için bir yol göstericidir." ( BAKARA SURESİ , 2.ayet )--------------------- İman ettik kabul ettik çok şükür Rabbim izni ile çok şükür,Allah razı olsun kardeşim,selam ve dua ile.
Harikasın yine Ahmet kardeşim, çok çok güzel enfesbir senfoni serenat okudum gönlünde çarpan gönlünün sesi ile güzelliği ile,sağ olasın var olasın,selam ve dua .
Azerbaycan şiirlerine bayılıyorum saf Türkçe,gönül neşe mutluluk dolu,sağ olasın saadet kardeşim,çok güzeldi şiiriniz,selam ve dua ile.Yaklaşan Ramazan bayramınız mübarek olsun.
Meleyin oyredecek mene donme yollarini.. Lazim gelse o yolunda ozunu qurban edecek Her kesden ,hetta ozunden daha cox seni sevecek! Ele bu vaxt yerden bir ses, körpe uşağı çağırdı.. Korpe telesik Allaha- O "Meleyin "adın sordu Yaradan dedi:-ferq etmez onun adı nedir deye O seni qoruyacaqdır....ANA söyle o meleye!!!---------------- Anenin sözünü dinlesek doğru olanı buluruz lakin dinleyen yok,sağ olasın kardeşim çok güzeldi,selam ve dua ile.
Yine her hecesi mısrası dizesi ile enfessss harika bir şiir olmuş kardeşim okuyunca etkilenmemek silkelenmemek elde değil,Allah razı olsun kardeşim.
Aynen sana katılıyorum kardeşim sağ olasın var olasın kardeşim Kadir geceniz Mübarek olsun,selam ve dua ile.
Öncelikle hoş geldin Damla kardeşim,hoş geldiniz bu güzel şiirinizle geldiniz kardeşim, böylesi güzel eserlerinizi bizden esirgememeniz dileğimle.selam ve dua ile.
Teşekkürler ederim kardeşim,size gönülden katılıyorum,kısa ve öz oldu,seçkiye layık gören yönetime de teşekkürler ediyorum,Mübarek Kadir geceniz Mübarek olsun kardeşim,selam ve dua ile.
Teşekkürler ederim Celil kardeşim,sağ olasın var olasın,Kadir geceniz mübarek olsun kardeşim,selam ve dua ile