ÜYE PROFİLİ
Mehmet Aluç
Vip Üye
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA
1962 Malatya Doğumlu. Ortaokul mezunuyum. Çocukluğumda okuma hevesim Tarkan çizgi romanı okuyarak başladı.1975 yılları idi galiba o dönemde tanıştım ve okuma hevesim aç bir kurt gibi başladı ve o dönemde çıkan gazete, mecmua, çocuk romanı-Kemal ettin tuğcu Serisinin tamamına yakınını-okudum. Mecmua ve dergiler bana yetişmiyor desem yeri azdır. Bu muhteşem atmosferi yaşamak ve devam ettirmek için o yaşlarda çalışmaya başlayarak özgürce ailemden izin almadan bu dergileri özgürce alarak okumaya başladım, Bu okumanın güzelliğini nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum adeta yutuyordum. Hele gırgır dergisi, Teksas, Tommiks haftalık hiç kaçırmazdım. İlk okuduğum roman -SUÇ VE CEZA- dır ve bu roman okuma hızımda1978’ler de başladı ve elime geçen ve yeni çıkan romanları hemen alıp bir çırpıda okuyordum.
 
Aynen deliler gibi hatta bir söz vardır-Aç olandan korkmayın gözü aç olandan korkun-diye bende aynen böyle idim. 1982 yılı Askerlik ve daha sonrası evlilik ve yaşama atılmamla bu yükseliş alçalmaya başladı. Evliyim 4 çocuk babasıyım.1990 yılında kamuda işçi olarak çalışmaya başladım. 2002 yılında tayinim nedeni ile çok sevdiğim şehirler arasında olan- Anakaraya- tayinim çıktı. 2010 yılına kadar çalıştım ve 2010 Ekim ayında emekli oldum. Şimdi kendi halimce okuyor ve yazmaya çalışıyorum -Allah'ın izni ile-Sinema, tiyatrodan, kitap okumaktan, ailemle baş başa vakit geçirmekten hoşlanırım.

Yapılan Yorumlar

24 Nisan 2017 Pazartesi 17:59:23

Sayın Üstad, gönlümden kopan denemelerime gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim. Sizi de kutlarım. Ahmet Terli (76), emekli, Köln. Yarım adam Ben bir yarım adamım Olmasa eşim, çocuklarım. Çocuklarım; oğlum, kızım benim kanım, benim canım. Onlar benim diğer yarım... Ben onlarsız yarım adamım ! Ben... Ben aşka aşığım: sevmeyi severim, sevenleri, aşıkları, kalp kırmayanları, sevgi dağıtanları. Severim ben benim gibi  aşka aşık olanları... Çünkü (Tanrı) Allah: "Birbirinizi seviniz" dedi.
24 Nisan 2017 Pazartesi 21:31:33

Teşekkürler ederim Ahmet kardeşim,selam ve dua ile.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Satrik Taşlama 14 2
Genel 6 2
Genel 20 2
Genel 32 5
Deneme 66 2
Mektup 38 2
Lirik Aşk 33 2
Genel 22 2
Epik Kahramanlık 44 4
Söyleşi 83 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
7 . SAYI HARİKA OLMUŞ EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER EDERİM KARDEŞLERİM.
Teşekkürler ederim Sevim Kardeşim,selamlarımla.
Allah razı olsun Sevim kardeşim,sağ olasınız var olasınız kardeşim,selamlarımla.
Yazacak ne hal nede söz kaldı kardeşim,büyük bir ıstırap bu,Rabbim sahiplerine sabırlar,bunu yapanları kahrı perişan etsin,duyarlı gönlünüz için sağ olun kardeşim,selamlarımla.
Başlığı ile konusu ile süperdi kardeşim,sende süpersin,selamlarımla.
Tebrikler ederim kardeşimi açıklayıcı ve doyurucu bir anlatımla bu güzel tavsiye kitap özetinizi zevkle okudum,alıp okumak gerekir,selamlarımla.
Haydan geldik hu Hayy'dan geldik Hu'ya gideriz hu çeke çeke,güzeldi tebrikler ederim
Gönül şahlanmış vatan bayrak insan sevgisiyle, Allah razı olsun kardeşim,selamlarımla.
Ellerine sağlık kardeşim enfes olmuş,devamını bekleriz,selamlarımla.
Eyvallah kardeşim sağ olasın var olasın,hakkımızda hayırlısını Rabbim versin,selamlarımla.