ÜYE PROFİLİ
Mehmet Aluç
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA
1962 Malatya doğumluyum, evli ve dört çocuk babasıyım, kamuda 2011 yılından emekli oldum, kendi halimde şiir öykü denemeler yazmaktayım. Ankara da ikamet etmekteyim. Şiirin amacı biliyorum öğretmek değildir. Şiirin amacının ne olduğu konusunda herkesin öğretmek olduğunu düşünen söyleyen insanlar elbette ki var. Şiir gönüldeki güzellikleri birlikteliği acıları sevinçleri tatlı okşayıcı bir dil ile gönüllere aktarmak, gönüllere girmektir derim ben. Gönüldeki düşlerdeki özlemin sıcaklığını yakalayarak sıcağı sıcağına gönüllere sunmak, gönülleri sevgi mutluluk ekseninde ısıtmak bir araya getirmektir derim ve bu doğrultuda şiirlerimi denemelerimi öykülerimi yazarım.

Yapılan Yorumlar

08 Ağustos 2016 Salı 20:24:17

brownhelen88@hotmail.com Merhaba canım, Benim için bir zevk, sizlerle buluşuyor Ben Sgt- Helen Brown değilim! Bir ABD askeri asker burada profilinizi okudum ve i kısa sürede size ve sizinle benim resim ile karşılıklı dostluk kurmak için burada benim özel e-posta kutusuna, ( brownhelen88@hotmail.com ) aracılığıyla konuşma devam edelim lütfen, size ilgi çekme , posta senin almak Kahverengi! ( brownhelen88@hotmail.com )

03 Mart 2017 Cumartesi 11:24:14

Arkadaşlar kim attı ise bu mesajı sayfama gönderdi ise siteye yakışmayan bir mesajdır, lütfen kaldırır mısınız rica etsem?

04 Nisan 2017 Pazartesi 17:59:23

Sayın Üstad, gönlümden kopan denemelerime gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim. Sizi de kutlarım. Ahmet Terli (76), emekli, Köln. Yarım adam Ben bir yarım adamım Olmasa eşim, çocuklarım. Çocuklarım; oğlum, kızım benim kanım, benim canım. Onlar benim diğer yarım... Ben onlarsız yarım adamım ! Ben... Ben aşka aşığım: sevmeyi severim, sevenleri, aşıkları, kalp kırmayanları, sevgi dağıtanları. Severim ben benim gibi  aşka aşık olanları... Çünkü (Tanrı) Allah: "Birbirinizi seviniz" dedi.
04 Nisan 2017 Pazartesi 21:31:33

Teşekkürler ederim Ahmet kardeşim,selam ve dua ile.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Genel 22 0
Lirik Aşk 20 0
Didaktik Eğitici 33 0
Söyleşi 34 0
Hece Şiiri 14 0
Tartışma Aç 44 1
Hece Şiiri 23 0
Lirik Aşk 15 0
Epik Kahramanlık 30 0
Genel 38 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Teşekkürler ediyorum Sevim kardeşim size ve Erhan beye,güzel bir çalışma oldu güzel bir fikir alışverişi oldu,sağ olun var olun kardeşlerim,selam ve dua ile.
Sanat içine gönlünü olduğu gibi katan kişinin ortaya sergilediği hoşa giden gönlü bedeni dinlendiren, süslenerek çevremizi ve çevremizdekileri hoş etmek için yaptığımız çalışmalardır. Sanat şiir olsun sinema olsun edebiyat olsun, ortaya gönlünü koyarak bir şeyler üretenin gönlü olmazsa içinde, sanat, amaçsız bir oyun değer amaç ifade etmeyen bir dal olarak meydana çıkar. Sanat içinde gönül verenlerin gönlü varsa o gönül dosttur sanat araç değil amaçtır, gönülleri gönüllerde buluşturan bir vasıta hem de amaçtır. Dost olan sanata değer veren için gönlünden ifadeler izler koyanın insanın gönlü dosttur, yani sanat dost değil bir vasıta bir amaçtır, diyeceğim, umarım beni yanlış anlamazsınız…Yazınıza sözüm yok sadece ben kendi fikrimi beyan etmek istedim,selam ve dua ile.
Yine enfes bir şiirdi Şerife kardeşim,sağ olun var olun kardeşim,selam ve dua ile.
Tebrikler ederim kardeşim,çok güzeldi,sağ olasın var olasın,selam ve dua ile.
Ben hala çözmüş ve anlamış değilim,vaktimizi sosyal Platformlar da okumadan beğenme dürtme laklakla bir iki süslü kelimeleri paylaşmakla boşa geçiririken,veya internette özlü sözleri kopyala yapıştır mantığı içinde yaşamamız,önemsemeden aman bana ne okuyarak profesor mü olacağım mantığı ile hayatımızı idame ettiğimiz için olsa gerek.Bende bugün bu konuda bir tartışma açtım.
Allah razı olsun kardeşim,çok çok güzeldi, hakka varanlardan,halden anlayanlardan vuslata erenlerden olmak dileğimle,selam ve dua ile.
Teşekkürler ederim Necibe kardeşim sağ olasın var olasınız,cümlemizin cuması mübarek olsun kardeşim,selam ve dua ile.
Şerife hanımefendi kardeşim Vuslat şiirinizi sayfanızda okudum enfes bir şiirdi,ihlas iman nur kokan burcu burcu bir şiirdi,Rabbim umduklarımıza kavuşan korktuklarımızdan uzak olanlardan eylesin bizleri,selam ve dua ile.
Allah razı olsun kardeşim,Yüce Allah'a münacat şiirinize bende gönülden katılıyorum ve amin diyorum, her iki cihanda Rahmanla olmak yaşamak adına, selam ve dua ile
Teşekkürler ederim Salih kardeşim,sizinle beraber gezdim gördüm bu güzel anlatımınızla,sağ olasın var olasın emeği geçenlere teşekkürler ederim,selam ve dua ile.