ÜYE PROFİLİ
Mehmet Demirel
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
8.1.2017
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

05 Mayıs 2017 Pazar 15:10:50

01.03.1958 Tarihinde; Hatay -Hassa -Amanosların zirvesi Mığır eteğinde, söğüt beldesinde dünyaya gelmişiz. İlk orta ve lise eğitimimi sırasıyla Kayseri- Hacılar, Nevşehir, Ankara -Şereflikoçhisar ve son sene Ankara Keçiören lisesini bitirerek tamamladım. 1976-77 döneminde Osmaniye Teknik bilimler MYO na kaydolup 1977-78 Döneminde mezun oldum. 1977 yılında İsdemir (İskenderun Demir Çelik Fabrikaları)de iş başı yaptım. 1981 Mart celbinde 4 aylık kısa dönem, Erzincan'da vatani görevimi tamamladım. İzinli ayrıldığım İsdemir'e dönerek 2009 yılı Mart ayı sonuna kadar 32 yıl çalışmanın karşılığı olarak emekliye ayrıldım. Hatay Dörtyol'da ikamet ediyor ve lise yıllarından beri devam eden şiir yazma tutkuma yeni şiirler ekliyorum. Üç öğretmen kızım birde sağlık çalışanı oğlum var.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Lirik Aşk 23 0
Hece Şiiri 26 3
Hece Şiiri 25 0
Hece Şiiri 34 0
Didaktik Eğitici 49 1
Hece Şiiri 40 2
Hece Şiiri 47 2
YOK
Genel 42 0
Genel 47 0
Hece Şiiri 35 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Mehmet bey, Sizler gibi can dostlarımız oldukca gönlümüz gül gülistandır...Teşekkür ediyorum.
Yorumunuz için çok teşekkürler, Sevim hanım, bizdende saygılar selamlar.
Teşekkür ediyorum, Belen Belediyesinin düzenlediği; İncir festivalinde, Mansiyon ödülü verilen şiirimdi...
Ecir Bey, eskilerin yaşadığı yeni neslin yaşamadığı ve dahi yaşamak istemeyeceği nostaljik anılar...Bu anıların bir çoğu anıldığında tadı damakta kalan lezzetler gibidir, bazıları da hey gidi günler hey dedirten cinsten. Gönlünüze sağlık. Şiir serbest türde olmasına rağmen okunurken hece tadı veriyor, satır başları büyük harfle başlasa ve noktalama işaretleri yerleştirilse okunuşa ahenk kazandırır, bir konudan diğer konuya atlarken satır boşluğu koyarsanız şiirin görselliği daha güzel olur.
Zaman yeldir hızla esip geçiyor, İftar sevinç, sahur huzur veriyor. Nasip dar gönüller aşka eriyor, Sol yanım acıyor, şehri Ramazan Salih bey, mümin gönüller mahzun son dem indeyiz kutu ayın...Gönlünüze sağlık diyorum.
Karanfil kokuları saçan şair, ismin ile müsemmasın, gönlüne sağlık.
Saçıma sarhoşça düşüyorken kar, Sabrımı çile yapıp sararım sabır ile. Bir kış gecesinde üşüyorken kar, Cesurca buluşurum bekleyen kabir ile. Gamı gamla kutlar zaman, Bir nar gibi çatlar zaman. Karlar sarhoşça düştüğüne göre, dünya seması meylerin buharı ile dolmuş. teatte sabırla, teslimiyet ile gireceğimiz kabrimiz pür nur olsun şaiir...
Ayaklar altında ar namus hayâ. Arsızlık diz boyu şer boydan boya. Üstümüze düştü koca bir kaya. Param parça olduk haberimiz yok Evreni doğru söyler'de Kim ibret alır kim dinler... Yüreğinize sağlık.
İfadesi güzel, derinliği olan bir serbest şiirdi. Halit bey tebrikler...
Teşekkürler, bizdende selamlar sayılar.