ÜYE PROFİLİ
Mehmet Demirel
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
8.1.2017
HAKKINDA
 
05 Mayıs 2017 Pazar 15:10:50
01.03.1958 Tarihinde; Hatay -Hassa -Amanosların zirvesi Mığır eteğinde, söğüt beldesinde dünyaya gelmişiz. İlk orta ve lise eğitimimi sırasıyla Kayseri- Hacılar, Nevşehir, Ankara -Şereflikoçhisar ve son sene Ankara Keçiören lisesini bitirerek tamamladım. 1976-77 döneminde Osmaniye Teknik bilimler MYO na kaydolup 1977-78 Döneminde mezun oldum. 1977 yılında İsdemir (İskenderun Demir Çelik Fabrikaları)de iş başı yaptım. 1981 Mart celbinde 4 aylık kısa dönem, Erzincan'da vatani görevimi tamamladım. İzinli ayrıldığım İsdemir'e dönerek 2009 yılı Mart ayı sonuna kadar 32 yıl çalışmanın karşılığı olarak emekliye ayrıldım. Hatay Dörtyol'da ikamet ediyor ve lise yıllarından beri devam eden şiir yazma tutkuma yeni şiirler ekliyorum. Üç öğretmen kızım birde sağlık çalışanı oğlum var.
Beğen   Yorumu Sil  

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 81 6
Lirik Aşk 87 4
Genel 61 2
Hece Şiiri 65 3
Hece Şiiri 48 0
Hece Şiiri 59 0
Didaktik Eğitici 60 0
Hece Şiiri 56 0
Didaktik Eğitici 52 0
Hece Şiiri 87 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Hocam, uzun zaman oldu şiirlerinizi okumayalı, özlettiniz. Gönlünüze sağlık.
Haklısınız ''Gurbet daha ne ister, yürek yakar sızımız.'' Bu cumle daha uygun oldu. Teşekkürler.
Kıymetli hocam; şiir tahliliniz bir harika, bana yol gösterdi önerileriniz şiirdeki yerini aldı,'' Serayı'' ise vatandan uzak ayrı bir yaşam alanı olarak tasvir ettim. ''yıldızımız,Yaldızımız'' kafiyesine uyum sağlasın diye üçüncü satır, ''Gurbet daha ne ister ağlarken baldızımız.'' şeklinde yazıldı. Dördüncü kıtanın son satırı anlamı kuvvetlendirmek için,''Gurbet zemheri kışı, gönül özlüyor yazı'' şeklinde sonlandırıldı. Emeğinize sağlık, Selamlar saygılar.
Necibe hanım, her beğeniniz ve yorumunuzdan güç alarak daha kaliteli şiirler yazmak coşkusu ruhumu kaplıyor desem abartmış olmam... Teşekkür ediyorum, öneriniz üzerine 'gönlü ' yerine ''gönül'' yerleştirildi. Onarıcı yorumlarınızın hep bizimle olsun.
Teşekkürler, Öneriniz üzerine ten-i canım satırı,'' Aşkı yaşarım kan dolaştıkça damarlarımda'' şeklinde düzenlenmiştir. Eksik olmayın.
Teşekkürler Necibe hanım, Yorumlarınız bize güç veriyor, Selamlar saygılar.
Teşekkürler Fikret hocam, Özleşim şiiri diyemiyorum Başlangıç olur arzusundayım.
Yapıcı bu güzel yorumunuz için teşekkürler... Şiirimi öneriniz doğrultusunda düzenledim. Tenkit ve beğenileriniz her zaman bizimle olsun Selam ve dua ile sağlıkla kalın.
Öncelikle tekrar hoş geldiniz, Akıllı telefonlar hayatımıza öylesine girdi'ki onsuz yapamaz hale geldik. Şiiriniz gerçekte telefonu kullanırken, akla ziyan durumlara düştüğümüzü beyan eden bir eser olmuş, Kullanalım ama bilinçli kullanalım. Tebriklerimi ve selamlarımı sunarım.
Tebrik ediyorum; bu seçkin şiiri ve şairini...