ÜYE PROFİLİ
Ceren İncesu
Normal Üye
Cinsiyet : Bayan
6.1.2017
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Deneme 386 6
Deneme 261 7
Lirik Aşk 250 2
Söyleşi 292 7
Deneme 259 1
Deneme 339 9
Deneme 314 1
Genel 309 2
Genel 332 4
Lirik Aşk 275 1
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Sevgili öğretmenim, güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Paragraf düzeni konusunda hep sıkıntı yaşıyorum. Düzeltmeye çalıştım. Sevgi ve saygılarımla...
Yorumunuz için teşekkür ederim. Hayalini kurduğumuz dünyanın gerçekleştiği günleri görebilmek dileğiyle...
Söylediklerinize sonuna kadar hak veriyorum. Günde otuz binden fazla insan açlıktan ölüyor. ABD'de kilo kaybetmek için harcanan miktar ise günlük 200.000.000 $ Bazı insanlar lüks içinde yaşayabilsin diye neden diğerleri yırtık ayakkabılarla yürümek zorunda? Herkesin eşit olduğu bir düzen yaratmak varken insanlar neden vahşi kapitalizm altında ezilmeyi tercih ediyor? Her gün üç kuruş uğruna hayatlarından edilen işçilerin, kadına şiddetin ve insan olduğumuz için utanç duymamıza sebep olan çocuk tecavüzleri... Şuna eminim ki, insanlar bir an için dünyadaki bütün kötülüklere çare olmak, dünyadaki bu eşitsizliğin hesabını sormak istiyor ve müthiş bir öfkeye kapılıyor. En azından ben bunu yaşıyorum. Fakat asıl sorun bu duyguların anlık sürmesi. Bu düzene boyun eğmek yerine savaşmayı tercih edip eşitliği, adaleti sağlamak bizim elimizde. Sizin de dediğiniz gibi, eşitsizlik ve haksızlıkların olmadığı bir düzen dünyaya egemen olacaktır. Bu uğurda mücadele etmekten vazgeçmediğimiz sürece kazanacağız. Bu lanet düzen bir gün yıkılacak ve zafer direnen emekçinin olacak! Dünyaya barışın ve eşitliğin hüküm sürdüğü günleri de görebilme umuduyla... Sevgiler, selamlar.
Kadın cinayetlerinin gündem dahi olmadığı, şiddete, tacize maruz kalan kadınların görmezden gelinip sorumluların cezalandırılmaması gibi utanç verici olaylarla karşılaşıyoruz ve bu yaşananların ne zaman son bulacağını beklemekten başka bir çaremiz yok. Ben, insanlık açısından gurur verici gelişmeler yaşandığını göremiyorum. Fakat bu yaşananlara bir gün çare olacağımızı ümit ediyorum. "Aksi takdirde karanlıkta ve umutsuzlukta kaybolup gideriz." Sevgi ve saygılarımla...
Yorumunuz için teşekkür ederim. Bir kapitalist, bize ihtiyacımız olanı değil almamızı istediği ürünü satar. Kapitalizmin kuşatması altında yaşayıp kanımızın emilmesine izin veriyoruz... Bu zulmün bir gün son bulması dileğiyle... Selam ve saygılarımla.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Selam ve saygılarımla...
Sevgili öğretmenim, Dünyanın kanayan yarasına değinmeniz gerçekten çok güzel bir davranış. 23 Nisan her yerde coşkuyla kutlanıyor ve kimse açlıktan ölen, acı çeken, sefalet içinde yaşayan çocukları umursamıyor. Belki zenginlerin lüks içinde yaşayıp yoksulların acı çektiği bir dünya yerine insanların eşit olduğu, çocukların yüzünün güldüğü, sınıf farkının olmadığı bir toplum düzenini hayal etmek zor; ama sizin de dediğiniz gibi: "Yine de umut etmekten ve bunu haykırmaktan vazgeçmeyelim." Çocukların gözyaşı dökmediği bir dünyayı görebilmek dileğiyle. Vicdanınıza sağlık.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Doğan her güneş size yeni bir mutluluk getirsin. Sevgiler, saygılar.
Yorumun size ait olduğunu tahmin ettim hocam. İlginiz için teşekkür ederim. Sevgiler, saygılar.
Söylediklerinize sonuna kadar hak veriyorum. Yakında şu an eleştirdiğimiz sözde demokrasiyi de bulamayacak olmanın düşüncesiyle kağıt üzerindeki demokrasiyi eleştirmenin ne kadar doğru olduğunu da soruyorum kendime. Yine de şunu söylemeden geçemeyeceğim; ama demokratik bir ülkede sınıf ayrımı da var olacaktır. Bu yüzden bu adaletsiz rejim ile birlikte sınıf farkı da ortadan kaldırılmalıdır. Yazımda noktalama işaretleri ve yazım kurallarından çok, düşünce üzerinde durdum. Bu yorumuz üzerine yazıyı tekrar inceledim ve bazı yazım hataları yapmış olduğumu fark ettim. Eleştiriniz için teşekkür ederim. Bundan sonra daha dikkat edeceğim. Saygılarımla..