ÜYE PROFİLİ
Sevim Kınalı
Editör
Cinsiyet : Bayan
25.11.2016
HAKKINDA
1965 Van -Çatak doğumluyum. Istanbul 'a göç ettiğimizde üç yaşındaymışım. Bu nedenle büyüdüğüm ve doyduğum yer Istanbul oldu. Fatih Vatan Lisesi 'nden mezun oldum. 1991 yılında da M.Ü.Fen -Edebiyat Fakültesi Türk dili ve edebiyatı(Türkoloji) bölümünden mezun oldum. Şu anda Istanbul 'da Büyükçekmece Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi 'nde edebiyat öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Yazmaya olan ilgim, klasik bir ifade olacak ama ilköğretim yıllarında başladı ve hala devam etmekte. Katıldığım çeşitli yarışmalarda bazı dereceler aldım. Bazı yazılarım ve şiirlerim çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. Kısa bir süre Kırmızıfare Çocuk Edebiyatı dergisinde çalıştım. Ailemi, mesleğimi, yazmayı, okumayı çok seviyorum.Yaşama sevincine, umudunu kaybetmemeye, dürüstlüğe, içtenliğe, zamanını değerlendirmeye, merhamete, saygılı olmaya ve hoşgörülü olmaya önem veren bir yaşam felsefem var. ESA 'nın güzel şeyler üretmeme vesile olacağına inanıyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yapılan Yorumlar

03 Mart 2017 Perşembe 09:16:36

Saygıdeğer Sevim Kınalı hanım: Hepimiz şiir yazmaya başladığımızda çok hatalar yaptık ve hala da yapabiliyoruz. Bazı kişiler şiir yazdıklarını zannederek, yazdıkları anlamsız cümlelerle kafiye oluşturmaya çalışıp, bazı paylaşım sitelerinde paylaşıyorlar. Arkadaş çevreleri de bu şiirleri okumadıkları halde, sırf ayıp olmasın diye beğenerek iltifatlar düzüyorlar. Şiiri yazan kişiyse; demek ki benim yazdıklarım beğeniliyor diyerek kendini geliştirmek yerine, aynı hatalarla yoluna devam ediyor. Benim çöplüğe dönüyor sözümdeki kastım bu tür olaylardır. Yanlış anlaşıldıysam sizden ve sitedeki tüm arkadaşlardan özür dilerim.
03 Mart 2017 Perşembe 22:02:01

Ulvi Bey, kullandığınız kelime, yanlış anlaşılma değil; yanlış anlaşılmaya yol açacak bir ifade. Elbette düşüncenizin iyi niyete dayandığına Inanıyorum.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Söyleşi 39 2
Deneme 59 2
Kitap Özetleri ve Eleştirileri 49 0
Deneme 47 2
Didaktik Eğitici 42 0
Söyleşi 57 2
Deneme 57 2
Didaktik Eğitici 78 4
Deneme 66 2
Söyleşi 79 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Mehmet Bey, yorumunuz ve katkınız için teşekkür ederim. Bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun. Selam ve saygılarımla.
Mehmet Bey, yorumunuz için teşekkür ederim. Milletimizin cesaretiyle gurur duyuyoruz. Ancak yaşadıklarımızdan da büyük dersler çıkarılmasını diliyorum. Sadece 15 Temmuz şehitlerimizin değil tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun! Selam ve saygılarımla...
Songül Hanım, güzel memleketimizin güzel bir köşesini çok akıcı ve içten bir söyleyişle betimlemişsiniz. Kültürüyle, coğrafyasıyla, tarihiyle Sivas'ı gezer gibi oldum. Misafir oldum adeta Sivas'a. Şiiriniz de buna ev sahipliği yaptı. Tebrik ederim. Selamlar. Sevgiler.
Yanıtınız her zamanki gibi hoşgörünüzü ve nezaketinizi yansıtıyor. Sabırla okuyup yanıtladığınız için teşekkür ederim. Selam ve iyi dileklerimle...
Ahmet Bey, okumanın anlam ve önemini konu aldığınız ve günün yazısı seçilen yazınızdan dolayı sizi kutluyorum. Son derece önemli bir konuyu ele alan ve bu konuyu güzel dile getiren bir yazı varken, başka bir yazı zaten günün yazısı seçilme şansını kaydediyordu. Sadece şunu belirtmek isterim. Okumak tek başına bizi iyi insan yapmaz tabiî ama önemli ve anlamlı bir katkı sağlar. Ailemizden, bizi yetiştirenlerden aldıklarımız, çevremiz ve biyolojik faktörler de iyi veya kötü özelliklere sahip olmamızda önemli etkenlerdir. Bu etkenlere vurgu yapmam, elbette, okumanın bize katacaklarını yadsıdığım anlamına gelmemeli. Okumanın, kişisel gelişimimize, hayatımıza katacağı zenginlikler sizin de dile getirdiğiniz gibi sayılamayacak kadar çoktur. Okuyalım, okuyalım, okuyalım...Kaleminize sağlık. Selam ve saygılarımla...
Halit Bey, öncelikle, "günün şiiri" seçilen şiirinizden dolayı sizi kutluyorum. Çok dokunaklı ve akıcı bir şiir kaleme almışsınız. Acıklı ve insanın gönül telini titreten, hüzünlendiren şiirinizi duygulanarak okudum. Hüznü yoğun bir şekilde hissettirmişsiniz. "Boş ver" demişsiniz ama şu halinize ben boş veremedim. Elbette bazen başkalarının haliyle de dertlenip onların sesi olabiliyoruz. Kaleminizden ve gönlünüzden umut eksik olmasın! Tabiî kalem bu! Bazen umudun kapısını aralar bazen de bir anlık umutsuzluğu. Kısaca her şeyi. Selamlar. Saygılar.
Mehmet Bey, ben felsefeye dair bir fikir mesaisi yapmadım. Hakkında bir yazı kaleme alacak bir birikimim de yok. Bu yazınızdan öyle anlaşılıyor ki siz her ikisini de en azından belli bir ölçüde yapmışsınız. Bir öğretmen olarak, felsefe dersi öğretmenleri hakkında edindiğim izlenim şöyledir. Aslında bu izlenimim genel olarak her öğretmen veya birey için geçerlidir. Felsefeye bakış veya herhangi bir alana bakış, çoğu zaman dünya görüşümüz ve hayat karşısındaki tavrımızla ilgilidir. En önemlisi ve değerlisi de yaptığımız çok yönlü okumalarla, bilgi birikimimizle bağlantılıdır. Ne kadar iyi ve tarafsız bir okur olabilirsek o derece geniş ve doğru bir bakış açısı edinebiliriz. Öncelikle biz öğretmenler ve tabii her birey iyi bir bilgi birikimine sahip olmaya çalışmalı ki sözü sağlam bir temele dayansın. Şu güne kadar tanıdığım felsefe öğretmeni arkadaşlarım içerisinde, alanına çok hakim hatta başka alanlara da (din, edebiyat gibi) dair bilgisi olanları gördüm. Ancak bunları güzel bir bakış açısıyla ve güzel bir kişilikle tamamlamadığınız sürece önemli bir şey eksik oluyor. Etrafınıza yansıttığınız o güzel ışık. Baştaki cümlelerimde de ifade ettiğim gibi bu her öğretmen ve birey için geçerli sanırım. O ışık eksikse sahip olduğunuz bilgi birikimi, egonuzun ve kitabî bilgilerinizin gölgesinde kalıyor maalesef. Bu arada şu cümlenize pek katılamayacağım: "Kuşku, güveni yıkan, sarsan, paramparça eden şeytani bir adım ve yoldur..." Belli bir oranda kuşku, gerek olaylara gerekse insanlara farklı bir bakış açısıyla bakmamıza, ezber bildiklerimizi yeniden gözden geçirip analiz etmeye ve muhakeme etmemize vesile olabilir. Mehmet Bey, bazen aşırı güven- ister insana ister bilinenlere olsun- çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bence biraz kuşku duymak iyidir. Ezber bozmak açısından önemlidir ve gereklidir. Her okuduğumuza, duyduğumuza ve gördüğümüze inanmaya hazır olmamız ne derece doğrudur? Alâkasız değildir umarım ama şu örneği vermek zorundayım. Düşünün ki dinî bilgilere ve bu konularda söz sahibi olduğunu düşündüğümüz ve her söylediğini "tek doğru " kabul ettiğimiz şahıslara çok güvenmemiz, hatta onlara tâbi olmamız ne kadar sağlıklı bir durumdur? Tabiî ki yeri geldiğinde kuşku duymalı, sorgulamalı ve araştırmalıyız. Yorumum uzun olduğu ve şimdiden vaktinizi alacağım için umarım beni hoşgörüyle karşılarsınız. Böyle bir konuda düşünmeme ve düşüncelerimi dile getirmeme vesile olduğunuz için de teşekkür ederim. Selam ve saygılarımla.
Yusuf Bey, öncelikle şiiriniz haftanın beğenilen şiiri seçildiği için sizi kutluyorum. Özgün ifadelerinizi ve şiir tarzınızı beğeniyorum. Sanırım bir yazıyı veya şiiri güzel kılan unsurlardan en önemlisi de özgünlüktür. Alışılmışın dışında bir söyleyişle kendini ifade etmektir. Bu da her yazı veya şiirde görülmeyince bazıları dikkat çekiyor. Sizin şiirleriniz gibi. Kaleminize sağlık. Selam ve saygılarımla.
Mehmet Bey, alâkanız ve yazımdan satırlar paylaşarak yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Her daim doğruları savunmak ve yanlışlara muhalif olabilecek cesarete sahip olabilmek dileğiyle. Selam ve saygılarımla.
Mehmet Bey, yorumunuz ve içten üslûbunuzdan dolayı teşekkür ederim. Hep deriz ya; öğrenmenin yaşı yoktur. Sizin gibi güzel yazan bir kalem onu da adım adım başarır. Selamlar. Saygılar.