ÜYE PROFİLİ
Sevim Kınalı
Editör
Cinsiyet : Bayan
25.11.2016
HAKKINDA
1965 Van -Çatak doğumluyum. Istanbul 'a göç ettiğimizde üç yaşındaymışım. Bu nedenle büyüdüğüm ve doyduğum yer Istanbul oldu. Fatih Vatan Lisesi 'nden mezun oldum. 1991 yılında da M.Ü.Fen -Edebiyat Fakültesi Türk dili ve edebiyatı(Türkoloji) bölümünden mezun oldum. Şu anda Istanbul 'da Büyükçekmece Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi 'nde edebiyat öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Yazmaya olan ilgim, klasik bir ifade olacak ama ilköğretim yıllarında başladı ve hala devam etmekte. Katıldığım çeşitli yarışmalarda bazı dereceler aldım. Bazı yazılarım ve şiirlerim çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. Kısa bir süre Kırmızıfare Çocuk Edebiyatı dergisinde çalıştım. Ailemi, mesleğimi, yazmayı, okumayı çok seviyorum.Yaşama sevincine, umudunu kaybetmemeye, dürüstlüğe, içtenliğe, zamanını değerlendirmeye, merhamete, saygılı olmaya ve hoşgörülü olmaya önem veren bir yaşam felsefem var. ESA 'nın güzel şeyler üretmeme vesile olacağına inanıyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yapılan Yorumlar

03 Mart 2017 Perşembe 09:16:36

Saygıdeğer Sevim Kınalı hanım: Hepimiz şiir yazmaya başladığımızda çok hatalar yaptık ve hala da yapabiliyoruz. Bazı kişiler şiir yazdıklarını zannederek, yazdıkları anlamsız cümlelerle kafiye oluşturmaya çalışıp, bazı paylaşım sitelerinde paylaşıyorlar. Arkadaş çevreleri de bu şiirleri okumadıkları halde, sırf ayıp olmasın diye beğenerek iltifatlar düzüyorlar. Şiiri yazan kişiyse; demek ki benim yazdıklarım beğeniliyor diyerek kendini geliştirmek yerine, aynı hatalarla yoluna devam ediyor. Benim çöplüğe dönüyor sözümdeki kastım bu tür olaylardır. Yanlış anlaşıldıysam sizden ve sitedeki tüm arkadaşlardan özür dilerim.
03 Mart 2017 Perşembe 22:02:01

Ulvi Bey, kullandığınız kelime, yanlış anlaşılma değil; yanlış anlaşılmaya yol açacak bir ifade. Elbette düşüncenizin iyi niyete dayandığına Inanıyorum.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Deneme 27 0
Söyleşi 27 1
Didaktik Eğitici 41 2
Deneme 36 0
Deneme 27 0
Pastoral Doğa Kır 39 0
Söyleşi 67 4
Makale 62 2
Mektup 75 4
Söyleşi 36 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Tebrik ederim. Istanbul 'un manevi atmosferini, kültürel dokusundaki zenginliği ve Istanbul 'u Istanbul yapan birçok güzelliği başarıyla dile getirmişsiniz. Nurcan Hanım 'ın da ifade ettiği gibi güzel bir Istanbul şiiri olmuş. Her bölümünde Istanbul'umuzdan güzel manzaralar var. Sözcüklerle Istanbul 'un resmini çizmişsiniz adeta. Günün şiiri olmaya layık bir şiir. Kaleminize sağlık. Siz değerli şairimize ve Istanbul 'umuza selam olsun!
En içten dileklerimle başarılar diliyorum. Yazma isteğinize bir nebze olsun katkım olmuşsa ne mutlu bana!
Kemal Bey, şu anda yazılı okuyordum. Sizi yani yazdıklarınızdaki sizi ve dünyanızı biraz olsun tanımak için yazılı okumaya ara verdim. Adı ilgimi çektiği için de bu yazınızı-öykünüzü okumak istedim. Daha ilk cümlelerde anlattığınız duygu yüklü satırların içinde buldum kendimi. Bir çocuğun kalp atışlarını duydum yüreğimde. Çok içten ve yalın bir anlatım. "Yıldız " kelimesi üzerine başarıyla kurgulanmış bir öykü. Yaşamınızdan kesitler var mı bilemiyorum. Varsa da çok güzel bir anlatımla ifade etmişsiniz yaşadıklarınızı. Öğrencilerimle de paylaşmayı düşünüyorum. Bir öğretmen olarak yazdıklarınızdan ayrıca etkilendim. Kaleminize ve gönlünüze sağlık. Selamlar.
Sevgili Ceren, yaşanan ve maalesef yaşanmaya devam eden çok acı olaylar karşısındaki yoğun duygularını çok net ve etkileyici bir üslupla ifade etmişsin. Üslubun kadar olaylar karşısındaki duruşun da çok net. Haklısın da! Ancak, öfke anında hani ağzımızdan biraz yanlış sözler dökülür ya, sende, yaşananlar karşısındaki öfkeni, acını yazıya dökerken , bazı cümlelerin sanırım biraz amacını aşmış. Örneğin senin ifadenle "Tanrı bizi bu kötü dunyaya hapsetmemis. " Yine senin ifadenle Tanrı 'dan korkmak başka şeylerden korkmamayı gerektirmez. Bize bu dünyada sonsuz nimetler ve güzellikler bahşeden; akılla vicdanla varlığımızı güçlendiren yine senin ifadenle Tanrı 'dan korkalım. Onun sevgisini ve rızasını kaybetmekten tabii ki sakınalım, çekinelim. Bu duygu gerçek anlamda kalbimizde yer ettikçe kötülükler kolay kolay yer bulamaz içimizde. İnanıyorum ki sen bunları iyi biliyorsun. Sağlam duruşunla da bunu kanıtlıyorsun. Bir gönüle hem Allah sevgisi hem de Allah korkusu yeşerirse, yarattıklarına kem gözle bakmak ne mümkün! Tabii hastalıklı duyguların bataklığına saplanmış sapkın kullar hariç. Insanlığın kurtuluşuna senin gibi genç vicdanların kararlılığı ve duyarlılığı öncülük ettikçe umutlar tükenmemelidir. Umudun tükenmesin genç kalem! Sağlam vicdanların sesi olmaya devam et güzel duruşunla. Kalemine ve vicdanına sağlık! Tebrikler!
Hakan Bey, takdir ettiğiniz ve katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Takdir etmek de takdir edilmek de güzeldir. Objektif değerlendirmeler daha da güzel ve bir o kadar da değerlidir. Yeter ki olgun duruşumuzu bozmayalım. Sizin de kaleminiz daim olsun.
Ozan Bey, bir yazımın üstüne çektiğim bir fotoğrafı eklemeye çalıştım. Tabii videonuzdaki bilgilendirmeye göre. Hatta daha iyi bilenlerden de yardım istedim. Ama başaramadık. Url eksik uyarısı çıkıyor. Ama onu da girdik yine olmadı. Bilgilendirirseniz sevinirim. Çözülemeyecek bir durumsa da en azından bu vesileyle sizinle iletişime geçmiş olacağım. Selamlar.
Necibe Hanım, şiiriniz günün şiiri seçildiği için ve "esma-ül hüsna" dan esinlenerek içten ve akıcı bir şiir kaleme aldığınız için tebrik ederim. Şiirinizle ilgili olarak naçizane şu tespitimi de belirtmek isterim. Gözünüzden kaçan birkaç yazım hatası var. Şiirinizi incelerseniz siz de fark edeceksiniz: herşeyi- her şeyi, kKullarının- kullarının( bu klavyenin aziziliğinden), müminleri-mü'minleri. Çok büyük hatalar olmasa da dikkat çekmek istedim. Tabii ki birçoğumuz bu ve benzeri hataları yapıyoruz. Umarım anlayışla karşılarsınız. Gönlünüze sağlık. Saygılar. Selamlar.
Sevgili Ceren, hayal, ifade zenginliği, çalışmak senden; ilgi ve destek bizden, yani ESA ailesinden. Sevgiler.
Kemal Bey, güzel yorumunuz ve katkılarınız için teşekkür ederim. Selamlar.
Dergimizin; edebiyat ve sanat adına, daha da önemlisi insani değerlerin vurgulanması ve gönüllerde yerleşmesi adına güzel eserlere ev sahipliği yapmasını diliyorum. ESA ailesine ve bizi takip eden değerli okurlarımıza saygılar, selamlar...