ÜYE PROFİLİ
Sevim Kınalı
Editör
Cinsiyet : Bayan
25.11.2016
HAKKINDA
1965 Van -Çatak doğumluyum. Istanbul 'a göç ettiğimizde üç yaşındaymışım. Bu nedenle büyüdüğüm ve doyduğum yer Istanbul oldu. Fatih Vatan Lisesi 'nden mezun oldum. 1991 yılında da M.Ü.Fen -Edebiyat Fakültesi Türk dili ve edebiyatı(Türkoloji) bölümünden mezun oldum. Şu anda Istanbul 'da Büyükçekmece Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi 'nde edebiyat öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Yazmaya olan ilgim, klasik bir ifade olacak ama ilköğretim yıllarında başladı ve hala devam etmekte. Katıldığım çeşitli yarışmalarda bazı dereceler aldım. Bazı yazılarım ve şiirlerim çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. Kısa bir süre Kırmızıfare Çocuk Edebiyatı dergisinde çalıştım. Ailemi, mesleğimi, yazmayı, okumayı çok seviyorum.Yaşama sevincine, umudunu kaybetmemeye, dürüstlüğe, içtenliğe, zamanını değerlendirmeye, merhamete, saygılı olmaya ve hoşgörülü olmaya önem veren bir yaşam felsefem var. ESA 'nın güzel şeyler üretmeme vesile olacağına inanıyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yapılan Yorumlar

03 Mart 2017 Perşembe 09:16:36

Saygıdeğer Sevim Kınalı hanım: Hepimiz şiir yazmaya başladığımızda çok hatalar yaptık ve hala da yapabiliyoruz. Bazı kişiler şiir yazdıklarını zannederek, yazdıkları anlamsız cümlelerle kafiye oluşturmaya çalışıp, bazı paylaşım sitelerinde paylaşıyorlar. Arkadaş çevreleri de bu şiirleri okumadıkları halde, sırf ayıp olmasın diye beğenerek iltifatlar düzüyorlar. Şiiri yazan kişiyse; demek ki benim yazdıklarım beğeniliyor diyerek kendini geliştirmek yerine, aynı hatalarla yoluna devam ediyor. Benim çöplüğe dönüyor sözümdeki kastım bu tür olaylardır. Yanlış anlaşıldıysam sizden ve sitedeki tüm arkadaşlardan özür dilerim.
03 Mart 2017 Perşembe 22:02:01

Ulvi Bey, kullandığınız kelime, yanlış anlaşılma değil; yanlış anlaşılmaya yol açacak bir ifade. Elbette düşüncenizin iyi niyete dayandığına Inanıyorum.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Söyleşi 32 0
Genel 45 0
Genel 42 0
Genel 1078 4
Söyleşi 48 0
Genel 105 7
Genel 58 0
Deneme 49 0
Genel 102 7
Genel 81 3
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Uzun ama akıcı bir şiir. Anlamını idrak ettiğim dizeler olduğu gibi anlamını çözemediğim yani şiir anlayışımı aşan dizeler de var. Size özel bir duygu ve düşünce dünyanız var. En sade ifadeyle, şiiriniz, benim duygu ve düşünce dünyamı aşan bir mana diyarında. Şiir birikiminizi ve derinliğinizi yansıtan bir şiir. Engin şiir dünyanızdan dolayı sizi kutluyorum. Selam ve saygılarımla.
Eğlenceli, düşündürücü, ince alaylar barındıran hoş bir şiir. Sadece "moruk" kelimesine takıldım. Tabiî kelime seçiminize saygı duyuyorum. Söyleşinize ve şiir tarzınıza ters düşmeyeceğini düşünmüş olabilirsiniz. Keyifle okunan ve güncel mesajlar ileten şiirinizden dolayı kutluyorum. Selamlar.
Duygularınızı güzel bir söyleyişle dile getiriyorsunuz. Ahengi de ayrı bir güzel. Kaleminize sağlık. Selamlar.
Selma Hanım, şiirleriniz, hayata ve insana dair o kadar yaşanmışlık barındırıyor ki zevkle okumamak mümkün değil. Bizden o kadar bir şeyler taşıyan siirlerinizi severek okuyorum. Gönülden kutluyorum. Selam ve sevgilerimle.
Sevgili Merve, her dize, iyi bir şair olduğunun kanıtı. Sözcükleri başarıyla ve şair duyarlılığıyla buluşturuyorsun. Gönülden kutluyorum. Belli ki şair olarak doğmuşsun. Selam ve sevgilerimle.
Şiirlerinizde ayrı bir duyuş ve düşünüş zenginliği var. Düz yazıdaki farklı bakışınız, özgün konu seçiminiz ve üslubunuz, şiirde de özgün bir duyuşa ve söyleyişe dönüşüyor. Kutluyorum. Selam ve saygılar.
Şiirinizi ilgiyle okumaya başladım. Ardından o ilgi, coşku ve hayranlıkla birleşti. Betimlemeleriniz o kadar başarılı ve coşkunuz o kadar güzel ki! Efeleri izliyormuşum gibi hissettim. Her dize, ustalığınıza ve şair ruhunuza işaret ediyor. Usta kaleminize ve güzel gönlünüze sağlık. Gönülden kutluyorum. Selam ve saygılarımla.
Güzel mesajlar iletmişsiniz. Kaleminize ve gönlünüze sağlık. Selamlar.
Özlemişim sizi değerli şairemiz ve gönül dostu. Yine en içten en yanık mısralarla seslenmişsiniz. Güzel gönlünüze ve kaleminize sağlık.
Eylülü anlatan hoş bir şiir. Tebrikler. Selamlar.