ÜYE PROFİLİ
Sevim Kınalı
Editör
Cinsiyet : Bayan
25.11.2016
HAKKINDA
1965 Van -Çatak doğumluyum. Istanbul 'a göç ettiğimizde üç yaşındaymışım. Bu nedenle büyüdüğüm ve doyduğum yer Istanbul oldu. Fatih Vatan Lisesi 'nden mezun oldum. 1991 yılında da M.Ü.Fen -Edebiyat Fakültesi Türk dili ve edebiyatı(Türkoloji) bölümünden mezun oldum. Şu anda Istanbul 'da Büyükçekmece Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi 'nde edebiyat öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Yazmaya olan ilgim, klasik bir ifade olacak ama ilköğretim yıllarında başladı ve hala devam etmekte. Katıldığım çeşitli yarışmalarda bazı dereceler aldım. Bazı yazılarım ve şiirlerim çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. Kısa bir süre Kırmızıfare Çocuk Edebiyatı dergisinde çalıştım. Ailemi, mesleğimi, yazmayı, okumayı çok seviyorum.Yaşama sevincine, umudunu kaybetmemeye, dürüstlüğe, içtenliğe, zamanını değerlendirmeye, merhamete, saygılı olmaya ve hoşgörülü olmaya önem veren bir yaşam felsefem var. ESA 'nın güzel şeyler üretmeme vesile olacağına inanıyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yapılan Yorumlar

03 Mart 2017 Perşembe 09:16:36

Saygıdeğer Sevim Kınalı hanım: Hepimiz şiir yazmaya başladığımızda çok hatalar yaptık ve hala da yapabiliyoruz. Bazı kişiler şiir yazdıklarını zannederek, yazdıkları anlamsız cümlelerle kafiye oluşturmaya çalışıp, bazı paylaşım sitelerinde paylaşıyorlar. Arkadaş çevreleri de bu şiirleri okumadıkları halde, sırf ayıp olmasın diye beğenerek iltifatlar düzüyorlar. Şiiri yazan kişiyse; demek ki benim yazdıklarım beğeniliyor diyerek kendini geliştirmek yerine, aynı hatalarla yoluna devam ediyor. Benim çöplüğe dönüyor sözümdeki kastım bu tür olaylardır. Yanlış anlaşıldıysam sizden ve sitedeki tüm arkadaşlardan özür dilerim.
03 Mart 2017 Perşembe 22:02:01

Ulvi Bey, kullandığınız kelime, yanlış anlaşılma değil; yanlış anlaşılmaya yol açacak bir ifade. Elbette düşüncenizin iyi niyete dayandığına Inanıyorum.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Söyleşi 50 2
Genel 35 2
Söyleşi 54 2
Deneme 24 1
Genel 56 2
Söyleşi 55 4
Kitap Özetleri ve Eleştirileri 46 0
Söyleşi 158 21
Kitap Özetleri ve Eleştirileri 58 0
Deneme 62 1
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
O kadar şiirsel, bir o kadar da narin ve hoş söyleyişleri bir araya getirdiğiniz için kutluyorum. Şiir okumanın tadına varılacak özgün bir söyleyişiniz var. Kaleminize sağlık. Selamlar. Saygılar...
Ahmet Bey, zaman ayırıp yazımı okuduğunuz ve yorumladığınız için teşekkür ederim.İfade ettiklerinizden dolayı sizin de kaleminize sağlık. Toplumun her kesimi Ramazan'ı kendince yaşıyor. Çeşitli belediyelerin düzenledikleri halka açık iftarlar gibi alternatif iftar davetleri de var. Tabiî ki çok gösterişli iftarları ben de doğru bulmuyorum. Farz olan bir ibadeti yerine getirirken, dinimizin hoş karşılamadığı davranışlardan da elimizden geldiğince sakınmalıyız. Hepimize, tüm güzellikleriyle yaşayabileceğimiz bir Ramazan diliyorum. Selamlar.
Duygu yüklü yazılarınla bu mutluluğu hak ediyorsun. Yaşama sevincin eksik olmasın. Başarılar.
Sevgili Filiz, yine en derin duygularla yazmışsın. O derin duygularını ve sımsıkı bağlılığını yoğun bir şekilde hissettim. Başkaları da hisseder ama en çok annesini kaybedenler hissedeceklerdir. Seni anlıyorum ve senin de bir gün o hasretinin yarışacağına inanıyorum ve bunu biliyorum. Bunu yaşayarak göreceksin ve hissedeceksin. Kalemine sağlık. Selamlar. Sevgiler.
Tebrik ederim. İmgeleri ve akıcı söyleyişiyle başarılı bir şiir örneği kaleme almışsınız. Başarılar. Selamlar...
Güzel yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim. Şiir, benim dizelerime sığmayacak kadar hayatın içinde ve yaşadığımız her an bir şiir filizlenebilir yüreğimizde. Saygılar, selamlar...
İnanıyorum ki her yazdığın, acına merhem olacak ve kalemin yoldaşın olacak. Biz okurlar da senin acına yoldaş olmaya çalışacağız. Boşuna dememişler ; acılar paylaşıldıkça azalır diye. Yazmak güzel bir paylaşımdır. Güzellikleri ve kederi de paylaşmak dileğiyle... Kalbinden yaşama sevincinin eksilmemesini diliyorum. Güzel ve içten yorumun için teşekkürler. Sevgiler...
Sevgili Filiz, özün ve sözün güzel oldukça şekil de yazım da düzelme yolunda ilerler. Sana da güzel günler diliyorum.
Sevgili Filiz, güzel ve içten anlatımından dolayı kutluyorum. Sevgili anneciğinin ve aramızda olmayan ama hep kalbimizde olacak tüm annelerin mekanları cennet olsun. Hatırlıyorum ben de anneciğimizi kaybetmeye yakın ( 2005 Kasım), kalemim nedense hep annemi yazar olmuştu. Ölümünden sonra da birçok şiirimde yine hep onu yazdım. Kalemim uzun bir süre hep onu yazdı. Ona adanmıştı kalemim adeta. Zamanla her şey normale dönmeye başlayınca, kalbimin kapıları başka duygulara da açılmaya başladı. Başka acılar ve başkalarının acılarıyla hafifliyor acın. Acın da olgunlaşıyor; sen de olgunlaşıyorsun. İnanıyorum ki sen de aynı süreci yaşayacak ve yaşadıklarını daha sakinleşmiş olarak yazacaksın. Sevgili Filiz, anlatımın güzel ve içten. Sadece yazım kurallarına dikkat etme konusunda bir hatırlatmam olacak. Başarılar. Selamlar. Sevgiler.
Genç yazarımız Filiz, ESA ailesine hoşgeldin. Çok içten ve hüzün yüklü cümlelerle anlatmışsın kendini. Seni çok iyi anladığımı söyleyebilirim. Sen (genç yaşından dolayı izninle sen diye hitap etmek istedim.) benden daha genç yaşta kaybetmişsin sevgili anneciğini. Bu yüzden içindeki boşluk tabii ki daha farklı olabilir ama acısı ve sızısı hep aynı. Şunu da yaşadıklarıma dayanarak söylüyorum ki gerçekten her acının en iyi ilacı geçen zaman ve inancındır. Her acı öyle bir normalleşiyor ve duruluyor ki sen bile kendine şaşırıyorsun. Yazmaktan da vazgeçme. Kendini geliştirme fikrin de çok güzel. Güzel ve içten bir anlatımın da var. Yola devam! Yazılarını takip etmeye çalışacağım. Yolun açık olsun. Başarılar. Selamlar. Sevgiler...