ÜYE PROFİLİ
Hakan Suna
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
13.11.2016
HAKKINDA
21.02.1977 yılında Denizli’de doğdum. Ebeveynlerimin kökeni Çal ilçesinin Denizler Kasabasına kadar dayanır. Merhum babam esnaf, annem ise memur emeklisidir. Dört kardeş içinde en küçükleri benim. 2 abla, 1 ağabeye sahibim.
1983 yılında başladığım Raşit Özkardeş İlkokulunu 1988 yılında bitirdim. 1988-1991 yılları arasında Denizli Merkez Ortaokulunda okudum. Ortaokul sonunda girdiğim Kurumlar Sınavını kazanarak Lise öğrenimim için Ankara’ya gittim. 1991-1994 yılları arasında Ankara Keçiören Adalet Meslek Lisesinde 3 yıl yatılı olarak öğrenim gördüm. Lise yıllarımda Edebiyat Öğretmenimin güdülemesiyle bir kompozisyon yarışmasına katıldım ve ilçe birincisi oldum. Bu dönemden itibaren de geneli şiir olmak üzere yazı yazmaya başladım.
Liseden mezun olduktan sonra aynı sene içinde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü kazandım. Üniversiteyi 4 yılın sonunda bitiremeyince Adalet Bakanlığı bünyesinde Devlet Memurluğuna başladım. 1998-2000 yılları arasında burada çalıştım. 2000 yılında üniversiteden mezun olmakla birlikte Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olmak için müracaat ettim.
Kurumlar arası geçişle aynı yıl Aydın’ın Çine ilçesinde öğretmenliğe başladım. Çine’de görev yaptığım süre içinde askerliğimi yaptım. Askerlik dönüşü 2003 yılında evlendim. Akabinde Müdür Yardımcısı olarak Aydın’ın İncirliova ilçesine atandım. 2 yıl burada görev yaptım ve bu dönemde oğlum dünyaya geldi. Arkasından mecburi hizmet kapsamında öğretmen olarak yine Aydın’ın Karacasu ilçesine atandım. Bir müddet sonra burada Okul Müdürlüğü görevine başladım. Halen bu görevi yürütmekteyim.
Lisenin son yılından başlayarak günümüze kadar yazdığım 130 civarı şiirim, 5 adet de öyküm mevcuttur. İdarecilik görevim her ne kadar şiir yazmamı yavaşlatsa da halen şiir yazmaya devam etmekteyim. Şiir yazmama büyük ölçüde vesile olan eşim ve çocuğuma teşekkür eder, bana bu fırsatı veren Allah’ıma binlerce kez şükrederim.

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 75 2
Epik Kahramanlık 97 4
Satrik Taşlama 76 2
Genel 85 0
Teknik Bilgi Ve Sorun Merkezi 107 0
Lirik Aşk 162 2
Didaktik Eğitici 115 2
Genel 95 0
Genel 82 0
Genel 91 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Hayat bir labirent gerçekten de... Kimi yollar çıkmaz ve sonu hüsran. Doğruya ulaşabileceğimiz tek bir yol var. O yolun sonu da aydınlık... Yolda yaptıklarımız da önemli tabii ki... Allah sonumuzu hayreylesin. Çok teşekkürler...
Kınalı elleriyle özen göstererek, emek vererek ve sabırla ilmek ilmek kilim dokuyan Anadolu kadınları gibi Analar da kalplere çizgi çizgi sevda dokurlar. Eşlerinin, çocuklarının kalbine kimi zaman doğruyu, kimi zaman adaleti, kimi zaman hakkaniyeti içine sevda katarak ince ince işlerler. Yüreğinize sağlık Sayın Üstadım.
Değerli Üstadlar söyleneceklerin hemen hemen hepsini söylemişler. Bize söylenecek söz bırakmamışlar. Şiirinize, şairliğinize hayran kalmamak elde değil. Hürmetlerimle...
Şiirlerinizde ayrı bir lezzet var Zehra Hanım. Şiir okuduğumuzun tadına varıyoruz. Gönlünüze sağlık...
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum, Zehra Hanım. Selametle kalın, saygılar...
Değerli Üstadım, güzel uyarınızın üzerine şiirimi tekrar okudum. Gerçekten benim atladığım bir noktaya temas etmişsiniz. O kullanım kaba durmuş. Düzeltmek için uğraşacağım. Ama sizin de bir öneriniz var ise değerlendirmek isterim. Daha "Ham"ız sayenizde pişeceğiz inşallah. Selam ve muhabbetle...
Gönül telimizi titrettiniz, Üstadım. Yüreğinize sağlık... Selamlar, saygılar...
Adam olmak zor bir iştir başlı başına sanat Başkasına kusur bulma sen önce kendin onat Hoş bak gelen misafire gönül köşkünü donat Eğer candan sunar isen ikramda imkân nedir Nefsim adına mesaj alınmıştır. Dilinize, gönlünüze sağlık...
Bahsettiğiniz coşkunun, aşkın, sevinin her yürekte inkişaf etmesi temennisiyle... Selâmlar, saygılar...
Toprağımızı kirleten ayaklar, onlara açılan kollar kırılsın inşaallah. Selamlar, saygılar Seferî Üstadım.