ÜYE PROFİLİ
Hakan Suna
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
13.11.2016
HAKKINDA
21.02.1977 yılında Denizli’de doğdum. Ebeveynlerimin kökeni Çal ilçesinin Denizler Kasabasına kadar dayanır. Merhum babam esnaf, annem ise memur emeklisidir. Dört kardeş içinde en küçükleri benim. 2 abla, 1 ağabeye sahibim.
1983 yılında başladığım Raşit Özkardeş İlkokulunu 1988 yılında bitirdim. 1988-1991 yılları arasında Denizli Merkez Ortaokulunda okudum. Ortaokul sonunda girdiğim Kurumlar Sınavını kazanarak Lise öğrenimim için Ankara’ya gittim. 1991-1994 yılları arasında Ankara Keçiören Adalet Meslek Lisesinde 3 yıl yatılı olarak öğrenim gördüm. Lise yıllarımda Edebiyat Öğretmenimin güdülemesiyle bir kompozisyon yarışmasına katıldım ve ilçe birincisi oldum. Bu dönemden itibaren de geneli şiir olmak üzere yazı yazmaya başladım.
Liseden mezun olduktan sonra aynı sene içinde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü kazandım. Üniversiteyi 4 yılın sonunda bitiremeyince Adalet Bakanlığı bünyesinde Devlet Memurluğuna başladım. 1998-2000 yılları arasında burada çalıştım. 2000 yılında üniversiteden mezun olmakla birlikte Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olmak için müracaat ettim.
Kurumlar arası geçişle aynı yıl Aydın’ın Çine ilçesinde öğretmenliğe başladım. Çine’de görev yaptığım süre içinde askerliğimi yaptım. Askerlik dönüşü 2003 yılında evlendim. Akabinde Müdür Yardımcısı olarak Aydın’ın İncirliova ilçesine atandım. 2 yıl burada görev yaptım ve bu dönemde oğlum dünyaya geldi. Arkasından mecburi hizmet kapsamında öğretmen olarak yine Aydın’ın Karacasu ilçesine atandım. Bir müddet sonra burada Okul Müdürlüğü görevine başladım. Halen bu görevi yürütmekteyim.
Lisenin son yılından başlayarak günümüze kadar yazdığım 130 civarı şiirim, 5 adet de öyküm mevcuttur. İdarecilik görevim her ne kadar şiir yazmamı yavaşlatsa da halen şiir yazmaya devam etmekteyim. Şiir yazmama büyük ölçüde vesile olan eşim ve çocuğuma teşekkür eder, bana bu fırsatı veren Allah’ıma binlerce kez şükrederim.

Yapılan Yorumlar

04 Nisan 2017 Pazar 13:43:41

Hakan Bey, kendinizi ve kisa yaşam öykünüzü çok güzel dile getirmişsiniz. Takdire şayan bir geçmişiniz ve anlatımınız var. Tebrik ederim. Başarılar dilerim. Saygılar.

04 Nisan 2017 Cuma 13:02:38

Hakan bey edebiyat ve hayat yolunda başarılar dilerim. Bende Eskişehir Barbaros İlkokulunda idareciyim. Güzellikler sizinle olsun. Sağlıkla kalınız.

04 Nisan 2017 Salı 18:49:29

Selam Hakan bey. Size Edebiyat yolunda başarılar dilerim. (Ben 1997-2007 yılları arasında Aydın İlinde; Buharkent-Kuyucak-Horsunlu ve Atça ' da, T.C.Ziraat Bankasında görev yaptım. Karacasu' yu çok iyi bilirim.)
04 Nisan 2017 Salı 21:42:24

Yolunuz düşerse beklerim, Saygıdeğer Üstadım.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 47 2
ANA
Hece Şiiri 72 4
Hece Şiiri 89 4
Hece Şiiri 192 13
Didaktik Eğitici 80 2
Genel 76 2
Satrik Taşlama 249 10
Hece Şiiri 72 2
Genel 71 2
Genel 109 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Sayın Hocam, şiirinizi okurken içeriğini çok beğendim. Biçim olarak da ustalığınızı konuşturmuşsunuz; şiirinizi okurken hece ile aruzu cevahir hassasiyetiyle kullanmanızdan çok etkilendim. Hayranlıkla tekrar okudum, tekrar okudum. Ufak tefek yazım yanlışlıkları var ama onlarda nazar boncuğu olsun. Selamlar, hürmetler...
Bu değerli yorumunuzdan ötürü size çok teşekkür ediyorum, Şahamettin Bey. Övgülerinize layık olmaya çalışacağım. Selamlar, saygılar...
Konuşmalarınız boşa gitmiyor, merak etmeyin Üstadım. Selamlar, saygılar...
Allah kimseyi bizar eylemesin. Çok güzel bir şiirdi. Gönlünüze sağlık, selamlar...
ANA
Çok teşekkür ediyorum Şahamettin Bey. Güzel düşünceleriniz ve ifadeleriniz beni son derece memnun etti. Sizin gibi değerli üstadlardan bunları duymak gerçekten de onur verici... Selâmlar, saygılar...
ANA
Bu güzel yorumunuz için size çok teşekkür ediyorum, Sevim Hanım. Anaların hakkı gerçekten ödenmez. Analarımızın ayakları altında bulunan cennete kavuşabilmemiz için duruma bir nebze de olsa tercüman olabildiysek ne mutlu bize. Saygılar, hürmetler...
Beraat Kandilimiz mübârek olsun Üstadım. Selamlar. . .
"Hak yolunda yeter ki sen yürü / Nefis şeytan eylemesin seni sürü" İnşallah Üstadım. "Amin" diyelim. Gönlünüze sağlık. Selamlar, saygılar...
Güzel düşüncelerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum Necibe Hanım. Hürmetlerimi sunarım. Selamlar...
Çok teşekkür ediyorum Değerli Üstadım. Teveccühünüze layık olmaya çalışıyoruz. Selamlar, saygılar...