ÜYE PROFİLİ
Hakan Suna
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
13.11.2016
HAKKINDA
21.02.1977 yılında Denizli’de doğdum. Ebeveynlerimin kökeni Çal ilçesinin Denizler Kasabasına kadar dayanır. Merhum babam esnaf, annem ise memur emeklisidir. Dört kardeş içinde en küçükleri benim. 2 abla, 1 ağabeye sahibim.
1983 yılında başladığım Raşit Özkardeş İlkokulunu 1988 yılında bitirdim. 1988-1991 yılları arasında Denizli Merkez Ortaokulunda okudum. Ortaokul sonunda girdiğim Kurumlar Sınavını kazanarak Lise öğrenimim için Ankara’ya gittim. 1991-1994 yılları arasında Ankara Keçiören Adalet Meslek Lisesinde 3 yıl yatılı olarak öğrenim gördüm. Lise yıllarımda Edebiyat Öğretmenimin güdülemesiyle bir kompozisyon yarışmasına katıldım ve ilçe birincisi oldum. Bu dönemden itibaren de geneli şiir olmak üzere yazı yazmaya başladım.
Liseden mezun olduktan sonra aynı sene içinde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü kazandım. Üniversiteyi 4 yılın sonunda bitiremeyince Adalet Bakanlığı bünyesinde Devlet Memurluğuna başladım. 1998-2000 yılları arasında burada çalıştım. 2000 yılında üniversiteden mezun olmakla birlikte Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olmak için müracaat ettim.
Kurumlar arası geçişle aynı yıl Aydın’ın Çine ilçesinde öğretmenliğe başladım. Çine’de görev yaptığım süre içinde askerliğimi yaptım. Askerlik dönüşü 2003 yılında evlendim. Akabinde Müdür Yardımcısı olarak Aydın’ın İncirliova ilçesine atandım. 2 yıl burada görev yaptım ve bu dönemde oğlum dünyaya geldi. Arkasından mecburi hizmet kapsamında öğretmen olarak yine Aydın’ın Karacasu ilçesine atandım. Bir müddet sonra burada Okul Müdürlüğü görevine başladım. Halen bu görevi yürütmekteyim.
Lisenin son yılından başlayarak günümüze kadar yazdığım 130 civarı şiirim, 5 adet de öyküm mevcuttur. İdarecilik görevim her ne kadar şiir yazmamı yavaşlatsa da halen şiir yazmaya devam etmekteyim. Şiir yazmama büyük ölçüde vesile olan eşim ve çocuğuma teşekkür eder, bana bu fırsatı veren Allah’ıma binlerce kez şükrederim.

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Genel 35 2
Genel 61 2
Hece Şiiri 46 0
Hece Şiiri 94 2
Epik Kahramanlık 123 4
Satrik Taşlama 94 2
Genel 98 0
Teknik Bilgi Ve Sorun Merkezi 133 0
Lirik Aşk 178 2
Didaktik Eğitici 132 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
"Kişiyi yüzüne karşı övmek, onu boğazlamaktır." Sanırım bu söz hadis olsa gerek. Hem yukarıdaki âyeti hem de bu hadisi bize hatırlatan, kula kul olmayı değil de sadece ve sadece Allah'a (C.C.) kul olmayı öğütleyen şiiriniz için şükranlarımı dile getirmek istiyorum. Kaleminiz daim olsun.
Kaleminiz daim olsun.
"İlk kez ile son oldu bu şehir, Son kez ile ilkinde son ..." Şiirin güzelliğine yakışır bir final olmuş. Gönlünüze sağlık Sayın Hocam.
Haz alarak okudum Değerli Üstadım. Dilinize, gönlünüze sağlık.
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum Saygıdeğer Hocam.
Gerçekten de yeter sayın hocam. Yüreğinize sağlık...
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum Hülya Hanım.
Hayat bir labirent gerçekten de... Kimi yollar çıkmaz ve sonu hüsran. Doğruya ulaşabileceğimiz tek bir yol var. O yolun sonu da aydınlık... Yolda yaptıklarımız da önemli tabii ki... Allah sonumuzu hayreylesin. Çok teşekkürler...
Kınalı elleriyle özen göstererek, emek vererek ve sabırla ilmek ilmek kilim dokuyan Anadolu kadınları gibi Analar da kalplere çizgi çizgi sevda dokurlar. Eşlerinin, çocuklarının kalbine kimi zaman doğruyu, kimi zaman adaleti, kimi zaman hakkaniyeti içine sevda katarak ince ince işlerler. Yüreğinize sağlık Sayın Üstadım.
Değerli Üstadlar söyleneceklerin hemen hemen hepsini söylemişler. Bize söylenecek söz bırakmamışlar. Şiirinize, şairliğinize hayran kalmamak elde değil. Hürmetlerimle...