ÜYE PROFİLİ
Kadir Karaman (ASGARİ)
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
18.8.2016
HAKKINDA
Özgeçmiş:
Kadir Karaman 1956 yılında Sivas ilinin Şarkışla ilçesine bağlı Cemel beldesinde doğdu. Liseyi Ankara Mamak Lisesinde 1972-1973 tarihinde bitirdi. 1979 yılında, ADMMA, MMYO İnşaat Bölümünü “İnşaat Mühendisi” olarak bitirdi. Şiirleri çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış, bazı şiirleri de bestelenmiştir. Bestelenen şiirleri; 1- Külli Aşk-Kaset. (Dr.Hakan Bayraktar) 2- Umut Kesme Namık Kemal Bilgin 2- Solmayan Gül-1 (Ahmet Damdelen) 3- Solmayan Gül-2 (Ahmet Damdelen) Adlı kaset ve Cd’lerde yer almıştır. Şiir Kitapları: 1-“KANIMA CEMRE DÜŞTÜ” 1997 yılında, 2-“GÖÇMEN KUŞLAR DÖNMEDİ” 2001 yılında, 3-“GÖNLÜMÜN GÜZ MEVSİMİ” 2003 yılında 4-“SEVGİNİN SESİ 2013 Yılında Kayseri’de yayınlanmıştır. Kadir KARAMAN TYB VE İLESAM üyesi olup, aynı zamanda "TYB KAYSERİ ŞUBESİ" YÖNETİM KURUL ÜYESİDİR:

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Genel 25 1
Hece Şiiri 49 2
Hece Şiiri 61 0
Hece Şiiri 140 6
Lirik Aşk 136 2
Hece Şiiri 83 0
Hece Şiiri 97 1
Lirik Aşk 94 0
Didaktik Eğitici 117 1
Satrik Taşlama 142 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Muhterem Mehmet Aluç kardeşim, ilginiz, mesajınız, dua ve temenniniz için şükranlarımı lütfen kabul buyurunuz. Sizin de ramazanınız mübarek ve kabul olsun.
Muhterem Seferi dost ve kardeşim ilginiz ve mesaj yazma zahmetiniz için teşekkür ederim.
Tebriklerimle... Hoş bir şiir. "Kalbinin her köşesi sevdasıyla döşeli Manidar süzüşleri, nazlanması cezası Gülüşleri hançeri kıskandıran işveli Sevgilinin gamzesi seven kalbe imzası."
İlginiz ve mesaj yazma zahmetinde için teşekkür ederim Seferi.
Mehmet Aluç Kardeşim ilginiz ve mesaj yazma zahmetiniz için teşekkür ederim. Hürmet ve muhabbetlerimle ve aleykümselam ve en kalbi dualarımla.
Hayat, kaba malzemelerden ince işçilikle güzel gelecek elde edebilme mücadele sahası. Edebiyatçılar ustabaşı, şairler ve yazarlarsa ya çırak ya usta ya kalfa.
Samimiyet,sadakat,muhabbet ve emek;gönül ustasının inşaa malzemeleri. Bunların hepsini biraraya getirmek mesele. Teşekkür ederim mesaj yazma zahmetiniz için.
Selamünaleyküm Şahamettin Bey, olağan harmanın zamanı belli elbette. İnsan ise, hayata her zaman harman. Her nefes alışı hasat, her nefes verişi ekim, yaşamaksa harman gibi. Yaşadığınızı yazmanız daha bir anlamlı oluyor. Biz de, acizane, yaşadıklarımızdan hatırımızda kalanları yazarak paylaşmaya çalıştık. İçinizde bir özlem oluşturduysa gaye gerçekleşmiş demektir. Bahsettiğiniz söz güzel bir söz, duyup unuttuğumuz. hatırlattığınız için teşekkür ederim.
Aşk adamı adam eder, adam olmayanı idam eder. Hoş bir şiir tebriklerimle.
Biz çiftçi çocuğuyduk Nurcan Hanım, hep umur dolduk çok az mamur olduk. Sizin de zahmetinize ve gönlünüze sağlık efendim.