ÜYE PROFİLİ
Kadir Karaman (ASGARİ)
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
18.8.2016
HAKKINDA
Özgeçmiş:
Kadir Karaman 1956 yılında Sivas ilinin Şarkışla ilçesine bağlı Cemel beldesinde doğdu. Liseyi Ankara Mamak Lisesinde 1972-1973 tarihinde bitirdi. 1979 yılında, ADMMA, MMYO İnşaat Bölümünü “İnşaat Mühendisi” olarak bitirdi. Şiirleri çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış, bazı şiirleri de bestelenmiştir. Bestelenen şiirleri; 1- Külli Aşk-Kaset. (Dr.Hakan Bayraktar) 2- Umut Kesme Namık Kemal Bilgin 2- Solmayan Gül-1 (Ahmet Damdelen) 3- Solmayan Gül-2 (Ahmet Damdelen) Adlı kaset ve Cd’lerde yer almıştır. Şiir Kitapları: 1-“KANIMA CEMRE DÜŞTÜ” 1997 yılında, 2-“GÖÇMEN KUŞLAR DÖNMEDİ” 2001 yılında, 3-“GÖNLÜMÜN GÜZ MEVSİMİ” 2003 yılında 4-“SEVGİNİN SESİ 2013 Yılında Kayseri’de yayınlanmıştır. Kadir KARAMAN TYB VE İLESAM üyesi olup, aynı zamanda "TYB KAYSERİ ŞUBESİ" YÖNETİM KURUL ÜYESİDİR:

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Lirik Aşk 24 0
Didaktik Eğitici 34 1
Satrik Taşlama 46 2
Didaktik Eğitici 34 4
Didaktik Eğitici 51 2
Hece Şiiri 38 0
Lirik Aşk 86 1
Satrik Taşlama 47 0
Hece Şiiri 66 4
Hece Şiiri 56 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Mehmet Aluç Kardeşim ilginiz ve mesaj yazma zahmetiniz için teşekkür ederim. Hürmet ve muhabbetlerimle ve aleykümselam ve en kalbi dualarımla.
Hayat, kaba malzemelerden ince işçilikle güzel gelecek elde edebilme mücadele sahası. Edebiyatçılar ustabaşı, şairler ve yazarlarsa ya çırak ya usta ya kalfa.
Samimiyet,sadakat,muhabbet ve emek;gönül ustasının inşaa malzemeleri. Bunların hepsini biraraya getirmek mesele. Teşekkür ederim mesaj yazma zahmetiniz için.
Selamünaleyküm Şahamettin Bey, olağan harmanın zamanı belli elbette. İnsan ise, hayata her zaman harman. Her nefes alışı hasat, her nefes verişi ekim, yaşamaksa harman gibi. Yaşadığınızı yazmanız daha bir anlamlı oluyor. Biz de, acizane, yaşadıklarımızdan hatırımızda kalanları yazarak paylaşmaya çalıştık. İçinizde bir özlem oluşturduysa gaye gerçekleşmiş demektir. Bahsettiğiniz söz güzel bir söz, duyup unuttuğumuz. hatırlattığınız için teşekkür ederim.
Aşk adamı adam eder, adam olmayanı idam eder. Hoş bir şiir tebriklerimle.
Biz çiftçi çocuğuyduk Nurcan Hanım, hep umur dolduk çok az mamur olduk. Sizin de zahmetinize ve gönlünüze sağlık efendim.
Merhaba Şahamettin Kuzucular Bey Kardeşim, Şair 657'li olunca şirinin de 657 ye uygun olması gerekirdi. Biz de acizane kıstaslara uygun yazmaya çalıştık. Beğendiyseniz gaye gerçekleşmiş ve soruşturmaya gerek kalmamıştır. Hürmet ve muhabbetlerimle.
Seferi, Mahmut Topbaşlı ve şiirimi okuyarak beğenen, beğenmeyen aziz üyeler hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım.
FARKSIZ FARKLAR Aynı olunca mayamız Sedamız farklı olur mu? Hayalimiz, hem rüyamız Edamız farklı olur mu? Acı öğütür gönlümüz Mihnet yumağı ömrümüz Hak'tan Hakk'adır yönümüz Nidamız farklı olur mu? Bir bak göğe, yere muhtaç Gönül mülkü yâre muhtaç Dertli değil çare muhtaç Senamız farklı olur mu? ASGARİ azami yanar Kalbi acı, gözü pınar Her zerresi Sivas kanar Kınamız farklı olur mu? 04.11.16 Aziz Şehamaddin Kardeşim, ilginiz ve zahmetiniz için teşekkür eder hürmet ve muhabbetlerimi sunarım. Sitenize de başarılar dilerim. Mümkün oldukça, fırsat buldukça şiirlerimle sizi rahatsız edeceğim inşallah.
Mehmet Aluç Şahamettin Kuzucular ve şiirimi okuma zahmetine katlanarak beğenen/beğenmeyen tüm site müdavimi aziz kardeşlerim, şiirime ilginizden ve mesajlarınızdan dolayı teşekkür eder, Sevgi ve saygılarımı sunarım.