ÜYE PROFİLİ
Kadir Karaman
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
18.8.2016
HAKKINDA
Özgeçmiş: Kadir Karaman 1956 yılında Sivas ilinin Şarkışla ilçesine bağlı Cemel beldesinde doğdu. Liseyi Ankara Mamak Lisesinde 1972-1973 tarihinde bitirdi. 1979 yılında, ADMMA, MMYO İnşaat Bölümünü “İnşaat Mühendisi” olarak bitirdi. Şiirleri çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanmış, bazı şiirleri de bestelenmiştir. Bestelenen şiirleri; 1- Külli Aşk-Kaset. (Dr.Hakan Bayraktar) 2- Umut Kesme Namık Kemal Bilgin 2- Solmayan Gül-1 (Ahmet Damdelen) 3- Solmayan Gül-2 (Ahmet Damdelen) Adlı kaset ve Cd’lerde yer almıştır. Şiir Kitapları: 1-“KANIMA CEMRE DÜŞTÜ” 1997 yılında, 2-“GÖÇMEN KUŞLAR DÖNMEDİ” 2001 yılında, 3-“GÖNLÜMÜN GÜZ MEVSİMİ” 2003 yılında 4-“SEVGİNİN SESİ 2013 Yılında Kayseri’de yayınlanmıştır. Kadir KARAMAN TYB VE İLESAM üyesi olup, aynı zamanda "TYB KAYSERİ ŞUBESİ" YÖNETİM KURUL ÜYESİDİR:

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Lirik Aşk 39 1
Satrik Taşlama 25 0
Hece Şiiri 45 4
Hece Şiiri 31 0
Epik Kahramanlık 61 0
Hece Şiiri 57 1
Hece Şiiri 57 0
Hece Şiiri 90 3
Hece Şiiri 71 1
Hece Şiiri 90 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Biz çiftçi çocuğuyduk Nurcan Hanım, hep umur dolduk çok az mamur olduk. Sizin de zahmetinize ve gönlünüze sağlık efendim.
Merhaba Şahamettin Kuzucular Bey Kardeşim, Şair 657'li olunca şirinin de 657 ye uygun olması gerekirdi. Biz de acizane kıstaslara uygun yazmaya çalıştık. Beğendiyseniz gaye gerçekleşmiş ve soruşturmaya gerek kalmamıştır. Hürmet ve muhabbetlerimle.
Seferi, Mahmut Topbaşlı ve şiirimi okuyarak beğenen, beğenmeyen aziz üyeler hepinize teşekkür eder, saygılar sunarım.
FARKSIZ FARKLAR Aynı olunca mayamız Sedamız farklı olur mu? Hayalimiz, hem rüyamız Edamız farklı olur mu? Acı öğütür gönlümüz Mihnet yumağı ömrümüz Hak'tan Hakk'adır yönümüz Nidamız farklı olur mu? Bir bak göğe, yere muhtaç Gönül mülkü yâre muhtaç Dertli değil çare muhtaç Senamız farklı olur mu? ASGARİ azami yanar Kalbi acı, gözü pınar Her zerresi Sivas kanar Kınamız farklı olur mu? 04.11.16 Aziz Şehamaddin Kardeşim, ilginiz ve zahmetiniz için teşekkür eder hürmet ve muhabbetlerimi sunarım. Sitenize de başarılar dilerim. Mümkün oldukça, fırsat buldukça şiirlerimle sizi rahatsız edeceğim inşallah.
Mehmet Aluç Şahamettin Kuzucular ve şiirimi okuma zahmetine katlanarak beğenen/beğenmeyen tüm site müdavimi aziz kardeşlerim, şiirime ilginizden ve mesajlarınızdan dolayı teşekkür eder, Sevgi ve saygılarımı sunarım.