ÜYE PROFİLİ
Süleyman Karanfil
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
28.5.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 52 0
Hece Şiiri 48 1
Hece Şiiri 190 3
Hece Şiiri 65 0
Hece Şiiri 105 6
Hece Şiiri 49 1
Hece Şiiri 39 0
Hece Şiiri 62 2
Hece Şiiri 64 1
Genel 59 1
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Baş eğenlerimiz yine de sağolsunlar ne diyelim. Duyguların mâzide kalmış katresi düşmüş sayfaya, Kutlarım hocam
Teşekkür ederim yorumunuz sevindirirken,şahamettin hocamı unuttuğumu hatırlattı,acizane bir dörtlük ilave ettim, beğenmenizi umarım.
Halil hocam, yüreğinize sağlık. Ne güzel anlatmışsınız baştacımız analarımızı, selamlarımla.
Güzel şiiriniz maziyi geri getirmeye çalışsada ne yazık ki eski köylerimizin tadı kalmadı, Suvermez köyü de aynı Kırkpınar'a benzemiş gittiğimde eskiye ait hiçbirşey bulamıyorum,Evler değişmiş nesiller değişmiş, sanki bir değişmeyen ben kalmışım gibi melul mahzun Eskişehir'e dönüyorum,Özlem'lerimizi uzaktan yaşıyoruz,
Teşekkür ederim hemşehrim,beğenmeniz Mutlu etti acizane şairi,
Nuh A.S. gemiyi yapıp bitirmeye az kaldığında inkarcılar,gemiyi görmeye geldiler bir yandan da şaşkınlıklarını gizleyemediler''Bu bunak Nuh ne yapmak istiyor ''diyerek gemiye çıkıp hepsi pislemeye başladı,gayeleri HZ.Nuh'u üzmekti. Öyle çok batırdılar ki geminin içi diz boyu necisle doldu. Yüce Rabbim onlara Taun(Veba) illetini verdi inanmayanların tamamı bu hastalığa yakalandı, çoğunun hastalıktan burunları düşmeye başladı bir çare de bulamadılar. Günün birinde Vebalı inançsızın birisi gemiye çıkar yürürken ayağı kayar ve o pisliğin içine düşer, çıkıp temizlendiğinde yaralardan eser kalmadığını görür ve beldeye gidip durumu izah eder hastalar Gemiye hücum ederler ve yaralarına alıp sürdüklerinde yaraların tamamen iyileştiğini görürler. Gemiyi tertemiz yaparlar.
Emirdağını hatırlarsan, horan yolunda Bir han vardı. O han'ın sahibi Ekizceli Lakabı Gavulgada idi, Soyadı Akdeniz, O yıllarda Yörük köylerinden gelen,Adliye ile işi olanlara akıl verirdi, şöyle yap,böyle de diye, tabi ki bazen de yanlış yönlendirirdi. Bunlardan birisi de Halamın kocası Hacı ibik idi. Aklını çok sayanlardan.
Sizler derken Edebiyad sanat sakinlerini kasdettim.sizler,bizler olmasak site olmazdı.
çok teşekkür ederim,maalesef işyerinden Laptopu çaldırdım, bütün bilgiler ve şifreler gitti,ayrıca yöresel derlemelerde, şifreyi de unutmuşum yeni hatırladım ve sizlerin hasretliği sona erdi. İnşaallah şiirlerde hep beraber buluşacağız, Bizde de Tokaç derler,Türkmenlerde, bazı köylerde döveç de dendiği için tokaç'ı döveç olarak şiirde hatırlattım,
Kısa ve öz oluşu tıpkı çiçeklerdeki usarelerin lezzetini hatırlattı. Özlem bulutlarının hayat veren serinliğiydi bu güzel duyguların esintisi. Yüreğinize sağlık değerli hocam. Ayrıca Maksut hocamın şiirinden de feyz almış olduk, varolun, acizane birşeyler karalamaya çalıştığım dörtlüğü şiirinizin duldasına bırakıyorum Günden güne artıyor,gidişinle mâtemim, Sende sensizliğimi yaşıyor bak son demim, Gel artık dinsin sızım,yüreğimin acısı, ufka yelken açmadan hasret yüklü son gemim.