ÜYE PROFİLİ
Süleyman Karanfil
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
28.5.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Genel 25 0
Genel 18 1
Hece Şiiri 36 4
Hece Şiiri 407 0
Hece Şiiri 438 0
Hece Şiiri 204 1
Hece Şiiri 213 1
Hece Şiiri 185 0
Genel 208 2
Hece Şiiri 287 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Sizler derken Edebiyad sanat sakinlerini kasdettim.sizler,bizler olmasak site olmazdı.
çok teşekkür ederim,maalesef işyerinden Laptopu çaldırdım, bütün bilgiler ve şifreler gitti,ayrıca yöresel derlemelerde, şifreyi de unutmuşum yeni hatırladım ve sizlerin hasretliği sona erdi. İnşaallah şiirlerde hep beraber buluşacağız, Bizde de Tokaç derler,Türkmenlerde, bazı köylerde döveç de dendiği için tokaç'ı döveç olarak şiirde hatırlattım,
Kısa ve öz oluşu tıpkı çiçeklerdeki usarelerin lezzetini hatırlattı. Özlem bulutlarının hayat veren serinliğiydi bu güzel duyguların esintisi. Yüreğinize sağlık değerli hocam. Ayrıca Maksut hocamın şiirinden de feyz almış olduk, varolun, acizane birşeyler karalamaya çalıştığım dörtlüğü şiirinizin duldasına bırakıyorum Günden güne artıyor,gidişinle mâtemim, Sende sensizliğimi yaşıyor bak son demim, Gel artık dinsin sızım,yüreğimin acısı, ufka yelken açmadan hasret yüklü son gemim.
Bizim kuşak şiirde ve öyküde çok başarılı,Yokluk içinde aldığımız eğitimdemi yoksa çekilen çilelermi bizleri yazmaya yönlendirdi, şimdiki kuşak maalesef bir paragrafı okumaya eriniyor bırakın yazmayı. Bizlerden sonra gelecek olanlar şiiri ve öyküleri maalesef yeni nesillere aktaramıyacaklar, bir Fuzuli,bir Nedim gelmeyecek artık. Hele ki Abdurrahim Karakoçlar hiç gelmeyecek.
Teşekkür ederim Hocam, beğeniniz inanın beni çok mutlu etti. Yıllar öncesine ait duyguların dışa vuruşu diyelim bu şiire.Her ne kadar vefâsızlık görünsede biraz da mutluluk var içinde Manevi bir haz diyelim.
Hocam, beni de alıp götürdün Anadolu'nun Cennet köşelerine.Yokluklar içinde okuduğumuz yılları hatırladım,Resul şanslı,Pattes kızartması yediği için.Bizler onu dahi bulamazdık 60'lı yılların sonunda. Faruk Nafiz ÇAMLIBEL'i anımsattı hatıralarınız.Rabbim hatıralarla hemhâl olan yüreğinize hüzün vermesin. * Gidiyordum, gurbeti gönlümle duya duya, Ulukışla yolundan Orta Anadolu'ya.
Şiirler; yürekten ses veren bir hoş sedâ imiş. Gönül sayfasından mesrur ayrılmanın hazzı var, Gül ile gülşende gülabdan olsam, Mevsimler geçerken sararıp solsam. Çağlayan ırmakla taşıp da dolsam, Sensiz saraylarda kalamam ki yâr.....Süleyman Sırrı
Yorumunuza çok teşekkür ederim,Üyelerimizin tamamını görmek isterim, ara sıra şiirlerle hasbihâl etmek istiyorum. iki kıta ekledim affola.
Kütahya,Çavdarhisar'da bulunan Aizonai kalıntılarını 3 kez ziyaret ettim. Bir seferinde Bodrum katına indim ve orada bir küçük kuyu sayılabilecek bir şey dikkatimi çekti Rehberimize sorduğumda Kraliçeye kurban edilen hayvanların kanının aktığı yer olarak tarif etti.Görmenizi tavsiye ederim.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Sibel hanım,Şiiri kalıba almak daha bir güzel geliyor. Dediğiniz gibi serbest şiirde birkaç denemem oldu, paylaşayım beğenecekmisiniz bilmem