ÜYE PROFİLİ
Kadir Altun
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
18.5.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

11 Kasım 2016 Salı 03:28:39

Yunus gibiyim miskinim, Mevlana gibiyim biçareyim, Üftade gibiyim...Meflukiyim ben...Kendine yol arayan bir garip yolcuyum... İlk ve orta öğrenimimi Ulu Şehir Bursa'da tamamladım. Ardından Ankara'da askeri okulu (JAMYO) bitirmeye müteakip Jandarma Astsubay olarak göreve başladım. İlk görev yerim doğup büyüdüğüm Ulu Şehir Bursa oldu. Şu sıralar Şırnak Beytüşşebap'ta 1.Doğu Hizmetimi ifa ediyorum. Yaklaşık 6 yıldır hem kalemi hem de kendimi yoruyorum.Aynı zamanda bağlama çalıyorum ve yazdığım şiirlerden bazılarını besteliyorum.Ozanlık yolunda yürümeye gayret ediyorum.(Meflukiyim yüreğim sevgi dolu/Yürüdüğüm bu yok ozanlık yolu/Meskenimi sorarsan Anadolu/Kaçkarlardan esen yele sor beni) Allah nasip ederse bu sene Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmama müteakip Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü okumaya başlayacağım. Bizler sefere çıkmakla mükellefiz...Zafer Allah'ın takdiri... Selam ve muhabbetle.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 57 4
Deneme 102 8
Hece Şiiri 78 5
Hece Şiiri 85 5
Hece Şiiri 50 2
Hece Şiiri 51 2
Hece Şiiri 114 6
Hece Şiiri 66 2
Hece Şiiri 78 0
Deneme 91 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Şiiri paylaştıktan hemen sonra göreve çıkmıştım, gittiğimiz yerde telefon çekmiyordu. Şimdi görevden döndük. Görevin kazasız belasız sona ermesinin verdiği sevinç ve yorgunlukla sayfaya girdim,kıymetli nazirenizi ve yorumunuzu okudum inanın çok mutlu oldum. Yorumunuzu okuyanlar bizi önde sizi arkada sanacaklar ben hemen bir düzeltme yapayım siz daireyi tamamlayıp bize tur bindirdiğinizden surette arkamızda gibi görünüyorsunuz da sirette çok çok önümüzdesiniz değerli ablacığım :)
Çok teşekkür ederim kıymetli Nurcan Hanım Ablacığım sağ olun var olun.
"Saklanmış yaşıyorken kendi iç diyarımda Arıyorum kalmamış yarim de ağyarım da" Burnumuza ıstırabın, yürek yanığının kokusunu getiren beyitler... Yanan gönlünüze sağlık kıymetli Nurcan Hanım.
Ne güzel söylediniz kıymetli Nurcan Hanım Ablacığım sağ olun var olun.
Siz de sağ olun var olun değerli Mehmet ağabeyim.
Çok teşekkür ederim.
Adam olmanın sermayesi hüzündür demiş büyükler. Hasretlerimiz hüzünlerimiz olmasa nice olurduk kıymetli Aytül Hanım Ablacığım. Bizden de selam olsun, siz de Allah'a emanet olun.
Öncelikle kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim Nurcan Hanım Ablacığım. Elbette oturup beklemekle güzel günler gelmez. Zaten şiirde ayak olarak zamanı geldi dememin sebebi de budur. Yani oturup beklediğimiz yeter, gayrı harekete geçmek gerek. Sizin de söylediğiniz gibi savaşlar artık eskisi gibi meydanlarda vuruşmaktan ibaret değil. Bilindik fiili harplerin ötesinde an be an devam eden bir psikolojik harp söz konusu. Milli duygularımızın ne denli inceldiği hepimizin malumu, ayrıca toplumumuz milli duygularını canlandırabilecek şeylerle de pek ilgilenmiyor. Şiiri yazmamda ve nacizane bestesini yapmamdaki temel gaye amiyane tabirle toplumumuzu (temas edebildiğim çevremde bulunan tüm insanları kastediyorum) moda/havaya sokmak ve biraz olsun içlerinde milli şuuru kıpırdaştırmaktı. Bilmenizi isterim ki bu şiiri yaklaşık 6 yıl evvel yazmıştım. Halen yaşım genç yazdığım şiirlerin çoğunda gençliğin vermiş olduğu hissiyatın etkisi vardır. İnsan genç iken dünyayı kurtarmakla yükümlü olduğuna, kurtarabileceğine, bazı şeyleri değiştirebileceğine çok kuvvetli bir biçimde inanıyor. Bu şiirimi de gençliğin vermiş olduğu heyecanla, şevkle yazmışım sanırım. Bilmenizi isterim ki; bir şeyleri düzeltmeyi arzu ediyorsak, dünyayı güzelleştirmek istiyorsak ilk başta kendimizden başlamamız gerektiğinin farkında ve bilincindeyim.Bu bilinci muhafaza etmekle birlikte Türk'ün beklenen olduğunun, gerek uzak diyarlarda yaşayan Türk kardeşlerimizin gerek Ümmet-i Muhammedin Türk'ten beklediklerinin de farkındayım. Yürümek için evvela emeklemek, koşmak için evvela yürümeyi becerebilmek lazım gelir. Bu düsturla içerde ve dışarda ne kadar zalim, zülum var isehaklarından gelinmesi gerekir/gelinecektir Allah'ın izniyle ... Selam ve muhabbetle değerli ablacığım.
Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim kıymetli Aytül Hanım Ablacığım. Bu garibi hakiki manada sevindirdiniz. Derdimizle dertlenen aziz insanların dualarında yer aldığımızdan haberdar olmak bize güç katıyor. Allah razı olsun dualarınızı eksik etmeyin.Can ı gönülden selam olsun.
Estağfurullah kıymetli büyüğüm Maksut. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim üzerine biraz düşüneceğim ardından ya sizin alt yorumda dediğiniz gibi ya da başka bir şekilde düzenleyeceğim inşallah.