ÜYE PROFİLİ
Esat Anık
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
13.5.2016
HAKKINDA
Esat ANIK
 
01.01.1954 Kütahya doğumlu, evli üç çocuk babasıdır.
 
Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup Kütahya Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’nden 1999 yılında kendi isteği ile emekli olmuştur.
 
Her tür müziği, edebiyatı ve özellikle şiiri çok sever. Kültür Bakanlığı Halk Şairi olup mahlası “Esadî” dir.
 
Yıllarca çeşitli derneklerin başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğini yaptı. Halk Eğitim Merkezi “Senaryo Yazarlığı Kursu”  Usta Öğreticisidir. Gazeteciler Cemiyeti Basın Kartı sahibi ve Kütahya Aktüel Gazetesi Köşe Yazarıdır. Aynı zamanda İLESAM ( Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) Kütahya İl Temsilcisidir.
 
2008 yılında MESELÂ isimli bir şiir kitabı yayımlandı. Basıma hazır iki şiir kitabı ve Kütahya Ağzı üzerine bir çalışması var.
 
Şiirlerinden 40 kadarı çeşitli bestekârlar tarafından bestelendi. Ulusal bazda katıldığı birçok şiir etkinliği ve şiir yarışmalarında 1. lik, 2. lik, mansiyon gibi sayısını hatırlamadığı kadar derece ve ödüllerin sahibidir.
 
Yûnus Emre ve şiirleri konusuna aşırı ilgisi vardır.
 

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 297 0
Hece Şiiri 308 0
Hece Şiiri 361 2
Hece Şiiri 414 3
Hece Şiiri 368 3
Hece Şiiri 430 6
Hece Şiiri 425 4
Hece Şiiri 435 2
Deneme 423 1
Hece Şiiri 434 8
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Teşekkürler muhterem kardeşim. İnşaallah.
Taner bey çok teşekkürler muhterem kardeşim. Onurlandırdınız. Var olunuz.
Yarışmayı organize eden, katılan ve kazanan tüm dostlarımızı yürekten kutluyorum.
Çok güzel bir koşma... Mistik anlamı ayrı bir değer katıyor dizelere. Şiir doğru yazıldığında yazana da, okuyana da, dinleyene de keyif verir. Yüreğinize bereket kardeşim.
Çok isabetli bir yorum. Teşekkür ederim Şahamettin bey. Çok değerli virtüöz - bestekâr Osman Eriş bey besteledi. Ancak albüm çalışması yaptığı için yayınlayamıyoruz maalesef. Tekrar teşekkürler, selamlar, sevgiler.
Kesinlikle efendim, kesinlikle...
Çok teşekkür ederim Şahamettin Bey. Halk Şairi olmama rağmen her tür şiiri denemeye, örnekler vermeye çalışıyorum. Evet. Bütün gayretimiz buna... Yaşayan Türkçemiz ile Divan Şiirimizi de yaşatabilmek... İlginize çok teşekkür ediyorum. Selam ve sevgilerimle...
Divan Edebiyatımızın o enfes dizelerini çağrıştıran bentler. Çok güzel. Kutlu/ yorum.
Keşke böyle bir şiir yazmak zorunda kalmasaydık değil mi Sebile Hanım? Amma, yaşananları olduğu gibi yansıtmak şairlerin görevlerinden diye düşünüyorum. Selamlar efendim.
Çok teşekkürler Ecir Bey. Sağ olunuz, var olunuz. Kalbî selam ve sevgiler.