ÜYE PROFİLİ
Ahmet Süreyya Durna
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
13.5.2016
HAKKINDA
                                                       Ahmet Süreyya DURNA
       1954 Doğumlu olan gazeteci-şair Ahmet Süreyya DURNA; Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı Nadır köyünde dünyaya geldi. İlkokul, orta, lise ve imam hatip lisesinden sonra yüksek öğrenimini tamamladı.
       İki dönem, bir siyasi partinin İskenderun ilçe başkanlığını yaptı. Uzun süre Akdeniz Bölgesi Basın Ajansı olarak çalıştı. Bazı gazetelerde belgesel araştırmalarının yanında, kültürel makaleleri yayınlandı. İç ve dış gezileriyle ilgili yazılar kaleme aldı, röportajlar aktardı. Daha sonra belirli aralıklarla köşe yazarlığı icra etti. Ayrıca Anadolu’nun muhtelif yerlerinde çıkan mahalli gazetelerde de söz konusu hizmetini sürdürdü.
       Mizah, Milli Mücadele, İttihat, Somuncu Baba, Kültür-Sanat, Bengisu, Edebiyat Ufku, Mefkûre gibi birçok Edebiyat dergilerinde şiirleri neşredildi ve bazı eserleri bestelendi. Aynı zamanda, bu dalda birçok ödüller aldı. Afşin Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinde de bulunan Ahmet Süreyya DURNA, makalelerini bir müddet müstear isimle yazdı.
       Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde ayak bastığı yerlerin tümünü istisnasız dolaşan Gazeteci-Şair, İskenderun Demir Çelik Fabrikalarından emeklidir ve iyi bir gezgindir.
       Taekwon-do milli hakemliği de yapan Ahmet Süreyya DURNA, sporla iç içe yaşamaktadır. Sosyal faaliyetlerinin dışında, Hat sanatı ve Osmanlı arşivi üzerinde çalışmaları mevcuttur. Şu anda ise, birçok internet medya da köşe yazmaktadır.
Eserleri:
Muzur İkili (Hikâyeler)
Denemeler (Edebiyat Seçkisi)
Şafak Taarruzu (Şiirler)
Üç Değirmen Ötesi (Öykü)
Yalaka Üretim Merkezi (Eleştiri) kitabı basım aşamasındadır.
 İletişim:e-mail   : a.sureyyadurnavakit@mynet.com
 

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Anı Hatırat 98 5
Genel 88 2
Genel 85 0
Didaktik Eğitici 92 2
Genel 122 4
Genel 111 2
Genel 172 4
Genel 134 6
Kitabını Tanıt 162 0
Kitabını Tanıt 128 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Değerli Şahamettin Bey. Bir hakkı ve bir hakikati tekrar vurgulayacak olursam; bu fikrin ve bu projenin hamisi sizlersiniz. Dolayısıyla bu yazının yazılmasına katkı sağlayan da, yine sizlersiniz. İyi gün dileklerimle...
Eyvallah Nurcan Hanım. Tabii ki, Şahamettin Bey'in tarihe ve tarihi dokuya olan merakı; dönüşte görmemize vesile oldu. Artı, bir de promosyon olarak (benim daha önce görmediğim) Şeytan Köprüsü'nü de görmüş olduk böylece :)
Eyvallah aziz dost... Kalbi şükranlarımla...
Eyvallah Fikret Bey. Selam ile...
Tüm annelerimizn yaşayanlarına hayırlı ömür, ahirete gidenlereyse baki bir cennet niyaz ediyorum . Teşekkürler Nurcan Hanım.
Teşekkürler şairem. Bilmukabele... Hayırlı geceler temennisiyle...
Teşekkür ederim Nurcan Hanım. Sağlık ve esenlik dileklerimle...
Teşekkürler Fikret Bey. Güç katan yüreğe eyvallah...
Duyarlı yüreğine sağlık Erdal kardeşim. Kutluyorum içtenliğimle...
Kolunuz uzun olsun, dalınız yapraklarla bezensin. Yolunuz aydınlık olsun Yusuf hocam. Selamlar, kalbi muhabbetler...