ÜYE PROFİLİ
Musa Serin
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
12.5.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

12 Aralık 2016 Pazartesi 21:30:21

03.01.1956 Adana Karaisalı Döşekevi Köyü doğumluyum. 10 kardeşin en büyüğüyüm. İlkokulu köyümde(Döşekevi Köyü İlkokulunda) okudum. Orta okulu Adana Tepebağ Ortaokulunda, liseyi Adana Karşıyaka Lisesi( Cumhuriyet Lisesi diye de bilinir. Asıl namı ise "Abdal Koleji"diye de bilinir)nde okudum. Kırşehir Eğitim Enstitüsünü(iki yıllık) 1977 yılında bitirdim. Ordu Mesudiye Doğançam Köyü İlkokulu, Kayseri Devli Dereşimli Köyü İlkokulu, Hatay Dörtyol Çaylı Köyü Barbaros İlkokulu, Ankara Kızılcahamam Yıldırım Yağlıca Köyü İlkokulu, Ankara Mamak Nedim inal İlkokulu, Erzurum Merkez Rüştüpaşa İlkokulu, Adana Osmaniye Cevdetiye Kasabası İlkokulu, Osmaniye Mehmet Akif İlkokulu ve Osmaniye Merkez 75. İlkokullarında sınıf öğretmeni olarak görev yaptım. 2005 yılında emekli oldum. Osmaniye'de Türk Ocağı Osmaniye Şubesi yönetim kurulu ve Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi Yönetim Kurulu üyesi olarak sosyal faaliyetlerde bulunmaktayım. En büyük zevkim kitap okumaktır.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Lirik Aşk 36 0
Hece Şiiri 59 3
Hece Şiiri 60 0
Hece Şiiri 56 0
Kitap Özetleri ve Eleştirileri 55 0
Hece Şiiri 111 2
Makale 112 2
Makale 67 2
Makale 66 2
Hece Şiiri 101 6
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
"Gönül balık olur vurur karaya" "Diller sukut eder, gözler konuşur." Güzel insan ne güzel ifadeler bunlar. Kalemine, yüreğine sağlık.
Teşekkürler Kadir Bey... "Evetçiler" de, "Hayırcılar" da bu vatanın evladı olduklarını idrak etmeli, çalışmalarını ona göre yapmalı diyorum.
"Yücelik, tacında değil kalptedir Ancak Tek varlığa tek taleptedir. Gül yüzünün sırrı gonca leptedir. Elmas, yakut, lal mi, belki de pulsun.....Seferi" İnşaallah "YÜCELİK TACI"nı giyebilmemiz dilek ve temennisiyle tebrik ediyorum.
Teşekkürler ESA
Bir türküde "Yine gam yükünün kervanı geldi" diyordu ya veya bir başka türküde "gamlanma gönül gamlanma"... gam gasavet bizler için, insan için. Gamsız yaşanır mı;ben tasavvur edemiyorum. Aslında "gam, gasavet" bizim dünyaya bakış açımızın bir yansıması, bizim hassasiyetimiz değil mi? Dilinize sağlık, kaleminize kuvvet.
Teşekkürler.
Teşekkürler, selamlar. Allah'a emanet olasınız.
"Türkü bağlar.Türk'e Türkü türkü bağlar" diyor şair Mustafa EROĞLU bir şiirinde. "Nerede bir köy türküsü görsem şairliğimden utanırın" diyor yine bir şair. Mahir bey, türkü bizi anlatır. Her türküde bir hikayemiz gizli, her türküde bir güzellik yatar ama mutlaka ben varım, sen varsın, biz varız. Kaleminize,yüreğinize sağlık. Tebrikler
Önce Tebrik ederim. Allah yardımcınız olsun.
Ben teşekkür ederim alakanız için