ÜYE PROFİLİ
Musa Serin
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
12.5.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

12 Aralık 2016 Pazartesi 21:30:21

03.01.1956 Adana Karaisalı Döşekevi Köyü doğumluyum. 10 kardeşin en büyüğüyüm. İlkokulu köyümde(Döşekevi Köyü İlkokulunda) okudum. Orta okulu Adana Tepebağ Ortaokulunda, liseyi Adana Karşıyaka Lisesi( Cumhuriyet Lisesi diye de bilinir. Asıl namı ise "Abdal Koleji"diye de bilinir)nde okudum. Kırşehir Eğitim Enstitüsünü(iki yıllık) 1977 yılında bitirdim. Ordu Mesudiye Doğançam Köyü İlkokulu, Kayseri Devli Dereşimli Köyü İlkokulu, Hatay Dörtyol Çaylı Köyü Barbaros İlkokulu, Ankara Kızılcahamam Yıldırım Yağlıca Köyü İlkokulu, Ankara Mamak Nedim inal İlkokulu, Erzurum Merkez Rüştüpaşa İlkokulu, Adana Osmaniye Cevdetiye Kasabası İlkokulu, Osmaniye Mehmet Akif İlkokulu ve Osmaniye Merkez 75. İlkokullarında sınıf öğretmeni olarak görev yaptım. 2005 yılında emekli oldum. Osmaniye'de Türk Ocağı Osmaniye Şubesi yönetim kurulu ve Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi Yönetim Kurulu üyesi olarak sosyal faaliyetlerde bulunmaktayım. En büyük zevkim kitap okumaktır.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 91 1
Hece Şiiri 98 1
Hece Şiiri 81 0
Anı Hatırat 225 2
Hece Şiiri 98 0
Hece Şiiri 106 3
Hece Şiiri 148 4
Hece Şiiri 94 0
Kitap Özetleri ve Eleştirileri 148 0
Hece Şiiri 150 1
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Teşekkürler Salih Bey. Yazı kötü maksatla kullanılmadığı sürece yayınlandıktan sonra okuyucunun dur. İstediğin şekilde yayınlamak, paylaşmak sevgili kardeşim Salih Özel'e aittir. Selam ve sevgilerimle
Mazi, bizi biz yapan değerlerin toplandığı, bugüne gelmemizde bizi aydınlatan bir deniz feneri desem yerinde bir benzetme olur mu bilmem? Maziyi hatırlamak, o günlerin güzelliklerini yeniden yaşamak; hatta kendi kendine farkına varmadan tebessümler etmek...Mazi bazen de yapılan kötü fiillerin kötülüğünü hatırlayıp kendine çeki-düzen vermemizi sağlayan bir fern desem...Güzel insan bana maziyi hatırlatıp hatırlayabildiğim kadar eskilere, yani dünlere gidip yaşamamı sağladınız TEŞEKKÜRLER SİZE. Teşekkürler Mahir Beyciğim. Teşekkürler Mahir BAŞPINAR.
Kaleminize, gözünüze, gönlünüze ve yüreğinize sağlık. Selamlar üstadım
Teşekkürler Şahin Bey. Batmana ve Batmanlılara selamlar.
Teşekkürler Sevim Kınalı Hanımefendi. Saygılarımla
Teşekkürler Aytül Kaplan Hanımefendi. Beğendiğinize sevindim. Selam ve saygılar
Ulvi Bey; kaleminize. yüreğinize sağlık.Yıldırım köylerine selam olsun. Selam olsun YILDIRIM YAĞLICA'ya
Teşekkürler Şahin Bey.
Teşşekkürler Mehmet Bey
Ahhh.... Nurcan Hanımefendi ah! Ne desem, ne söylesem bilemiyorum. Çocukluğumda rahmetli dedem İstiklal Harbi'yle ilgili o kadar güzel şeyler anlatırdı ki ama not almak aklımızın köşesinden geçmedi. Şimdi hatırlayabildiklerimi yazmaya çalışıyorum ama :"devede kulak" dedikleri şey hatırladıklarım. Ama bizden sonraki nesilleri uyarmak, okumalarını, not almaların sağlamak için çaba sarf ediyorum. Allah yolumuzu, yolunuzu açık eylesin. Rabbım güzellikler versin.