ÜYE PROFİLİ
Tahir EKER
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA
         En zoru insanın kendisini anlatması diye düşünüyorum. Neden? Çünkü , insan kendisini anlatırken yansız ve yalansız olamıyor. Aslında çoğumuz, yalansız , yansız olduğumuzda diğerleri için hiçte ilginç olmadığımızı, hatta herkeslerden biri olduğumuzu anlarız. Herkesler gibiysek neden ilginç olalım ki?
          Yaşımdan da söz etmedim, çünkü; sevenlerim yaşadığıma sevinir. Varsa (ki vardır), sevmeyenlerim de ne kadar uzun yaşadım diye hayıflanır.
           Anlattığım sebeplerden kendimi değil ama taşıdığım kimlikleri, Yaşadığım sürede edindiğim kimlikleri, bu kimlikleri nasıl edindiğimi anlatmayı uygun buldum.
           Kimliklerimin çoğu bana miras olarak verildi. Bir kısmını da sanırım kendi çabalarımla hak ettim. Örneğin; Babamın adı Bekir,(Hacahmetlerin Bekir) anamım adı, Feriha. İlk kimliğim anamdan babamdan miras, Hacahmet Bekir’in oğluyum. Bu kimlik Adımdan önce gelir ve ağır bir sorumluluğu olduğu bilinciyle taşırım. Ben, Kurtkulağı köyünde doğdum. Çocukluğumu ve ilk gençlik yıllarımı anam kadar sevdiğim köyümde geçirdim. Ben Kurtkula(ğı)k’lı yım. Bu kimlik Babam Bekir’i de, anam Feriha’yı da kapsar. Sorumluluğuda o denli ağırdır ve adımdan önde gelir. Kurtkulağı Ceyhan’a. Ceyhan da herkesin bildiği gibi Adana’ya bağlıdır. Şu ana kadar adımın önüne sıralanmış ve boynuma asılmış hepside bana miras, dört kimlikten söz ettim. Ben;
     Hacahmet Bekir’in TAHİR
     Kurtkulaklı TAHİR
     Ceyhanlı TAHİR
      Adanalı TAHİR
Ben, bu dört kimlikten gayrı da kimlikler edindim.Bunları sayıpta okurları sıkmak istemem. sadece birini söyleyeyim. Tahir Öğretmen. Şiirlerimi Okuduktan sonra, siz okurların vereceğini umduğum kimliğimi de taşımaya hazırım. Tahir EKER (Şair) umarım bu kimliği de siz okurların desteği ile hak ederim. İşte hakkımda diyebileceklerim bunlar, gerisi teferruat…        
                                                                Tahir EKER
                                                                      Şair

Yapılan Yorumlar

09 Eylül 2016 Pazartesi 06:49:10

Sayin hocam.. bütün kimliklerinizle tanıştığıma çok memnun oldum...
09 Eylül 2016 Salı 00:21:59

Aytül Kaplan dost, sayfama hoş geldiniz. Ben de sizinle tanıştığıma memnun oldum. "DİL KİMLİĞİN MÜHÜRÜDÜR. Dilini kaybeden kimliğini de kaybeder"yolcu9901 Neşet ERTAŞ diyorki; "Kendinden utanmayan, hiç kimseden utanmaz" Kimliğin yitiren kendinden utanmaz dolayısıyla hiç kimseden utanmaz. Artık o utanmaz, arlanmaz kötü biridir. Ama kimliğini yitirmemişse geldiği yeri biliyorsa, gideceği yol da insan olma yoludur. Bu yolun sonu İNSANLIKTIR. İşte yukardaki profil yazımın amacı da KİMLİĞİN önemini vurgulamak için yazıldı. Beğendiğine sevindim. Teşekkürler, esenlikler.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 51 0
Genel 57 2
Hece Şiiri 93 2
Hece Şiiri 65 0
Pastoral Doğa Kır 84 0
Satrik Taşlama 138 0
Hece Şiiri 139 2
Hece Şiiri 181 3
Pastoral Doğa Kır 273 2
Pastoral Doğa Kır 345 11
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Seferi dost, Bedri Rahmi Eyüpoğlu ne demişti? "Ben şiiri ayak sesinden tanırım" Bence her şair en azından Bedri Rahmi Eyüpoğlu gibi Şiirin hasını ayak sesinden tanıyabilmeli ve Has şiirin şairini takdir etmeli, onurlandırmalı. Daha güzellerini üretmesi için teşvik etmeli. Ne var ki (Bazılarını tenzih ederek söylüyorum.) hiçte böyle bir yaklaşım yok şairlerimizde. Oysa "ŞAİR İNSANLAŞMA YOLUNUN YOLCUSUDUR" yolcu9901 İnsalaşma yolu uzun ve meşakatlı bir yoldur. Bencilliği yenmek, egoyu altetmek insanlaşma yolunun giriş kapısıdır. ne yazkki, Bencillik ve egolarını yenemedikleri için İnsanlaşma yolunun kapısından geçemeyen o kadar çok yazar, şair heykeltraş, ressam, daha bir yığın sanatkar var. O kapıdan geçip yol alanlar ölümsüzdür. Mevlana, Pir sultan, Neşet Ertaş, Yunus Emre, Mahzuni Şerif, Aşık veysel vs. vs. şairleri yazdım. Diğer sanat dallarında da ölümsüzleşenleri saymadım. Böyle bir sohbete vesile olduğunuz için teşekkürler.
Yorumda isminiz çıkmamış ama güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum. Halk Mütevekkil mi, ortama uyummu sağlıyor, gerçek duygularını saklyor mu, Hallerinden memnun mu? Diye yöneltmişssiniz soruları. Hayat ufku olmayan, derinliği bilinmeyen, sürprizlerle dolu bir derya. Hepimiz bu deryanın yüzer gezerleriyiz. Nevarki; çoğunluk dalgaların ve rüzgarın sürüklediği nesneler gibi sahile atılacağı günü bekler. Zorda kaldığnda kaderine küser, rahata erdiğinde şansının güldüğüne sevinir. Halkımızın çoğunluğu, hayatı böyle algıladığı için mutevekkildir. Esen kalın
Bekir Urfalı şair dostu kutluyor, bu güzel şiiri iki dize ile selamlıyorum. Gurbet döşümde yılandır Kim sevdim derse yalandır.
Seferi dost, yorum için teşekkürler, selamlar.
Sevim Kınalı dost, sayfama hoş geldiniz. Şiiri beğendiğiniz, erinmeden yerinmeden bu güzel yorumu yazdınız. Size teşeür ediyor, sağlıklı huzurlu nice bayramlar diliyorum.
Ben Bekçiyim şiirimin Günün şiiri seçilmesi beni ziyadesi ile mutlu etti. Seçici kurula yürekten teşekkürler.
Selma Gündüz dost, sayfama hoş geldiniz. yorum için teşekkürler, selamlar.
Sevim Kınalı dost, bu ne güzel ne sıcak bir yorum. Şiirimin GÜNÜN ŞİİRİ seçilmesi haberini de bir gün gecikmeyle de olsa sizin yorumunuzdan öğrendim. Hem yorum hem de "günün şiiri" haberinizden dolayı size, bu vesileyle seçici kurula yürekten K O C A M A N Teşekkür eder, esenlikler dilerim
Kemal Çevik dost, yukarıda bir yorumda söz ettiğim gibi, Şiir küheylan olmalı, okurunu bu zaman diliminden bir başka zaman dilimine hatta zamanın ötesine bir koşu götürüp geri getirmeli diye düşünüyorum. Bu şiirimde sizi bir dağın eteğinde şırıl şırıl akan suların arasına doğaldır ki, yem yeşil bir güzelliğe taşımış. Şiirim adına gurur duydum. sizin adınıza da çok sevindim. Şiirdeki noktalama işaretlerine gelince ki ben nokta kullanmıyorum ama diğer noktalama işaretlerini kullanmaya çalışıyorum. Sizin iddia ettiğiniz gibi şiirin akışına ve coşkusuna da bir engel yada barikat olduğunu düşünmüyorum. Noktalama işaretleri şiirde doğru yerde kullanıldığında şiirdeki coşkuya ve vurguya yardımcı olduğunu. Şiiri yazanın duygularını okurların yakalaması açısından da gerekli olduğunu düşünmekteyim. Bir musuki parçasını yorumlayan sanatçı için nota neyi ifade ediyorsa, şiir olsun, nesir olsun yazılı eserlerde de noktalama işaretleri onu ifade ediyor. Güzel yorumunuzla böyle bir söyleşiye vesile olduğunuz için teşekkür ediyor, esenlikler diliyorum.
Şehamettin Kuzucular dost, Şiiri beğendiğine sevindim. Yorum için teşekkürler, sevgiler.