ÜYE PROFİLİ
Tahir EKER
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA
         En zoru insanın kendisini anlatması diye düşünüyorum. Neden? Çünkü , insan kendisini anlatırken yansız ve yalansız olamıyor. Aslında çoğumuz, yalansız , yansız olduğumuzda diğerleri için hiçte ilginç olmadığımızı, hatta herkeslerden biri olduğumuzu anlarız. Herkesler gibiysek neden ilginç olalım ki?
          Yaşımdan da söz etmedim, çünkü; sevenlerim yaşadığıma sevinir. Varsa (ki vardır), sevmeyenlerim de ne kadar uzun yaşadım diye hayıflanır.
           Anlattığım sebeplerden kendimi değil ama taşıdığım kimlikleri, Yaşadığım sürede edindiğim kimlikleri, bu kimlikleri nasıl edindiğimi anlatmayı uygun buldum.
           Kimliklerimin çoğu bana miras olarak verildi. Bir kısmını da sanırım kendi çabalarımla hak ettim. Örneğin; Babamın adı Bekir,(Hacahmetlerin Bekir) anamım adı, Feriha. İlk kimliğim anamdan babamdan miras, Hacahmet Bekir’in oğluyum. Bu kimlik Adımdan önce gelir ve ağır bir sorumluluğu olduğu bilinciyle taşırım. Ben, Kurtkulağı köyünde doğdum. Çocukluğumu ve ilk gençlik yıllarımı anam kadar sevdiğim köyümde geçirdim. Ben Kurtkula(ğı)k’lı yım. Bu kimlik Babam Bekir’i de, anam Feriha’yı da kapsar. Sorumluluğuda o denli ağırdır ve adımdan önde gelir. Kurtkulağı Ceyhan’a. Ceyhan da herkesin bildiği gibi Adana’ya bağlıdır. Şu ana kadar adımın önüne sıralanmış ve boynuma asılmış hepside bana miras, dört kimlikten söz ettim. Ben;
     Hacahmet Bekir’in TAHİR
     Kurtkulaklı TAHİR
     Ceyhanlı TAHİR
      Adanalı TAHİR
Ben, bu dört kimlikten gayrı da kimlikler edindim.Bunları sayıpta okurları sıkmak istemem. sadece birini söyleyeyim. Tahir Öğretmen. Şiirlerimi Okuduktan sonra, siz okurların vereceğini umduğum kimliğimi de taşımaya hazırım. Tahir EKER (Şair) umarım bu kimliği de siz okurların desteği ile hak ederim. İşte hakkımda diyebileceklerim bunlar, gerisi teferruat…        
                                                                Tahir EKER
                                                                      Şair

Yapılan Yorumlar

09 Eylül 2016 Pazartesi 06:49:10

Sayin hocam.. bütün kimliklerinizle tanıştığıma çok memnun oldum...
09 Eylül 2016 Salı 00:21:59

Aytül Kaplan dost, sayfama hoş geldiniz. Ben de sizinle tanıştığıma memnun oldum. "DİL KİMLİĞİN MÜHÜRÜDÜR. Dilini kaybeden kimliğini de kaybeder"yolcu9901 Neşet ERTAŞ diyorki; "Kendinden utanmayan, hiç kimseden utanmaz" Kimliğin yitiren kendinden utanmaz dolayısıyla hiç kimseden utanmaz. Artık o utanmaz, arlanmaz kötü biridir. Ama kimliğini yitirmemişse geldiği yeri biliyorsa, gideceği yol da insan olma yoludur. Bu yolun sonu İNSANLIKTIR. İşte yukardaki profil yazımın amacı da KİMLİĞİN önemini vurgulamak için yazıldı. Beğendiğine sevindim. Teşekkürler, esenlikler.

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 40 0
Hece Şiiri 72 4
Hece Şiiri 64 2
Hece Şiiri 86 2
Hece Şiiri 84 2
Hece Şiiri 71 0
Hece Şiiri 88 2
Hece Şiiri 116 0
Hece Şiiri 155 4
Hece Şiiri 130 2
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Seferi dost, güzel yorumun için teşekkürler, esenlikler.
Mehmet Aluç dost, şiiri beğendiğiniz ve güzel yorumunuz için teşekkürler, sevgiler.
Ahver Çelen Tanay dost, yorum için teşekkürler, selamlar
Kadir kaya dost bu güzel şiiri bir dörtlükle selamlıyorum İnsan için ne zormuş, yarinden ayrılması Ölümden de betermiş, hasretin de yanması Hele bir de sevmişse, bir bitimsiz aşk ile Gözünden akan yaşın, hicrandır her damlası Dilerim, ayrılıklar hiç olmasın
Seferi dost duygu yüklü güzel bir şiir kafiye konusunda biraz daha duyarlı dikkatli olursan şiir kalıcı bir şiir olabilir. Kalıcı bir şiir olursa senin adına sevinirim "Ama aşkın gibi kalpten çıkmayan Hediyen de çıkmaz sedef kutudan. Ayırmam onları, ben hiç bir zaman Beraber geçirsin günü,seneyi." Bu dörtlüğü tekrar düşün derim. kafiye yapısı bakımından. Facebook taki gibi özelden görüşme imkanı olmadığından hiç istemediğim halde buradan sana seslenmek zorunda kaldım. aslında bu tür değerlendirmeleri herkese açık yapmayı hiç arzu etmem ama başka bir seçenek te yok.
Mehmet Aluç dost, şiiri beğendiğin, erinmeden yerinmeden yorumunla ödüllendirdiğin için teşekkürler sevgiler.
Seferi dost, beğendiğine sevindim. Yorum için teşekkürler, sevgiler
Seferi dost, Kar izmirde çok eyleşmez iklimi kara uymaz, çok fazla yağmur da yağmaz fiziki konumundan dolayı ama yine de dört mevsim yeşildir izmir. Şiiri beğendiğin erinmeden yorum yazdığın için teşekkürler, sevgiler.
Şahammettin Kuzucular dost, Güzellik izafi bir kavramdır. Bununla beraber bazı şiirler, bazı şiirlerden bir kaç dize ne kadar ne kadar çok insanın diline düşer toplumsal belleğe düşerse. O şiir güzeldir. teknik olarak eksikler bulunsa da Şiir dizeleriyle, dörtlükleriyle yazarından sonra da yaşıyorsa güzeldir. Örneğin: "Yürü bire Hızır Paşa senin de çarkın kırılır Güvendiğin padişahın o da bir gün devrilir." Pir Sultan "Dağlar padişahın Ferman bizimdir." Dadaloğlu "Yiğit sevdiğinden soğur sevilmeyi sevilmeyi" Karacoğlan "Güzelliğin onpara etmez şu bendeki aşk olmasa" Veysel Bu örnekler çoğaltılabilir. "Kalıcı bir şiir yaşayan bir şairdir."yolcu9901 İşte burdan bakınca Bütün şairler daha uzun yaşamak adına kalıcı şiirler yazmaya çalışır. Başarır mı? Sorunun yanıtını zaman denen yargıç verir. Her şiir de eskilerin işaret ettiği Mısra ı berceste vardır. yanı şah mısra, başat mısra vs. ifade edilen mısra. Söylenmesi kolay, sözcükler yalın ama anlam yüklü mısralar. şairden, şiirden geriye bunlar kalır diye düşünüyorum. Güzel dileğiniz için teşekkürler. Dilerim sizin de benim de dileğimiz gerçek olur. Bir kaç dizemiz toplumsal belleğe kayıt edlir **************************** Aşık Veysele soruyorlar; Ustam siz sazı bir ve aynı yerden çalıyorsun. sizin dışınızda saz ustaları saz çalarken aşağıdan yukarıya yukarıdan aşağıya sazın sapında gezerek çalıyorlar neden? Veysel de saz ustaları için"onlar benim bulduğum yeri arıyorlar." O hesap biz şairlerde geçmişten günümüze dizeleriyle yaşayan şairlerin bulduğu yeri arıyoruz. hep beraber aramlı ve bulmalıyız. Esen kal, sevgiyle kal.
Seferi dost, yorum için teşekkürler, sevgiler.