ÜYE PROFİLİ
İbrahim Sağır
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Epik Kahramanlık 14 0
Epik Kahramanlık 20 0
Epik Kahramanlık 27 0
Genel 43 4
Epik Kahramanlık 32 0
Epik Kahramanlık 24 0
Epik Kahramanlık 21 0
Epik Kahramanlık 40 0
Epik Kahramanlık 30 0
Epik Kahramanlık 23 1
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
Eyvallah aziz şairim. En içten teşekkür ve selamlarımı arz ederim
İlginizden dolayı çok Teşekkürler Şahin Mutlu Bey.
Estağfurullah Halil teşkkür edrim.
Eyvallah Halil Gürkan Bey Kardeşim.
Değerli Kardeşim Aytül Kaplan Hanım Efendi; "Bir Türk kaynağında, yarı tarih sayılacak bir anlatışla yazılı, eski bir destan parçası, Şu Destanıdır. Menkıbeye göre Şu, M. ö. lV. asırda yaşamış bir Türk hükümdarıdır. Onun hayat ve hatırası etrafında söylenen ve Makedonyalı Büyük İskender'in Türk illerine yürüyüşü vakıasıyla birleşen bir menkıbe Türkler arasında M. S. XI. asra kadar yaşamış ve bu asırda Türk diline ait Arapça eser yazan Kaşgarlı Mahmud'un Divanü Lügati't - Türk adlı eserine alınmıştır." Nihat Sami Banarlı: Resimli Türk Edbiyatı "Refik Özdek: Türklerin Altın Kitabıında da aynı ifadelerle anlatılmaktadır. Yalınız Su destanı M.Ö. 330-327 yıllarındaki olaylarla bağlantılıdır. Bu tarihlerde Makedonyalı İskender, İran’ı ve Türkistan'ı istilâ etmişti." kaydı vardır. Prof Dr. Umay Günay: Türk Destanlar Dikkatinizden ve ilginizden dolayı teşekkür ederim.
Teşekkürler aziz kardeşim.ikazlarınızı dikkate alacağım.
Ve aleyküm selam Fikret Hocam Teşekkür ederim.
Eyvallah aziz kardeşim dediğiniz gibi Şehnamede çok uzun. Ben zaten bizim akademisiyenlerin kitaplarını esas kaynak olarak aldım.Teşekküür ederim.
Teşekkür ederim Seferi Hanım Kardeşim.
Sevgili Şahamettin Kardeşim; Sizden bu ifadeleri duymak çok anlamlı ve teşvik edici oldu benim için ve sevindim tabii. İlginizden dolayı ayrıca teşekkür ederim.Destan bittikten sonra inşallah ne yapak istemiş ve ne yapmışız belli olmuş ve anlaşılmış olur. Selam ve sevgilerimle.