ÜYE PROFİLİ
Ozan Mizani (Taner Karataş)
Normal Üye
Cinsiyet : Bay
20.1.2016
HAKKINDA
01.12.1965 Ardahan/Çıldır/Yukarı canbazköyü doğumluyum evliyim iki çocuk babasıyım İstanbulda ikamet etmekteyim şiir yazmaya yöremizin Aşık'larını(ozan)dinleyerek başladım. özellikle Çıldırlı Aşık Şenlik babanın eserlerini hayatını ve hikayelerini okumak ve eserlerini ezberlemek ve söylemek en etkili etken olmuştur şiir yazmamda. taktirle örnek aldığım ozanlarımızın en başında gelen Şenlik babadır ozanlarımızı dinleyerek şiir yazmaya 15-16 yaşlarında başladım şiirlerimi hece ve uyak (kafiye)yazmamdaki etkenlerin başında yöresel geleneklerimizin ananelerimizin büyük payı vardır diye düşünüyorum. bu bağlamda Aşık Edebiyatına bir katkım olacaksa bu beni çok mutlu eder ve çok sevinirim. siz değerli edebiyat dostlarına selam ve saygılarımla.

Yapılan Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış...

Yorum Yaz

Yorum yazmak için üye girişi yapınız...
SON EKLEDİĞİ KONULAR
  KONU BAŞLIĞI KATEGORİ OKUNMA YORUM
Hece Şiiri 14 0
Anı Hatırat 14 0
Hece Şiiri 57 3
Hece Şiiri 37 2
Anı Hatırat 11 0
Hece Şiiri 49 1
Hece Şiiri 33 1
Hece Şiiri 57 4
Hece Şiiri 39 0
Hece Şiiri 37 0
SON YORUM YAPTIĞI KONULAR
  KONU BAŞLIĞI YORUM
"DEMEDİ DEME" adlı eserimi günün şiirine layık gören seçki kuruluna ve tüm emeği geçenlere yürekten teşekkürler.
Sayın hocam çok teşekkür ediyorum selam ve saygılarımla.
Celil bey çok teşekkür ederim yorumunuz için eyvallah selam ve saygılar.
Evet Yusuf hocam gerçekten çok haklısınız şimdi daha iyi anlıyorum bir harfin nelere mal olacağını dediğiniz gibi aceleye gelmiş bir durum bu bağlamda yapıcı eleştirinizden dolayı tekrar tekrar teşekkür ederim selam ve saygılar.
Yusuf hocam çok teşekkür ederim değerli düşünceleriniz için ama bunu bazı aşıklar okudular değiştirirsek nasıl olur bilemiyorum olmazsa burada değiştireyim sizin o güzel gönlünüz de hoş olsun selam ve saygılarımı yolluyorum.
Şahin hocam telefondan ekleyince bu şekilde oluyor düzenlediğiniz için çok teşekkür ederim sağ olun var olun.
saygı değer öğretmenim burada bir iyi niyet besleyerek zalimlerin de merhamete gelmesini Yüce Mevla'nın onlara da inayet eylemesini diliyoruz ki düşküne garibe yardım elini uzatsınlar bütün mesele güzellikleri ortakça paylaşmak emelimiz Allah tüm yoldan çıkmışları da yola getirsin inşallah.
Musa Hocam çok teşekkür ediyorum değerli yorumunuzla renk kattınız sağ olun var olun selam ve saygılarımı yolluyorum.
çok teşekkürler irdeleyen sorgulayan yorumlarınız daha doğru şiirler çıkaracaktır sizi tebrik ediyor teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.
Güzel kardeşim şöyle izah edeyim "Gönül bahçesinden çiçek derilir Hoyrat eli değen gülü keserim" şair şunu demeye çalışıyor benim olan o güle yabancı el değdirirse o gülü istemem keser atarım diyor buradan kesmek derken doğrudan kesme anlamı çıkarılmasın yani o gül ile tüm dostluğumu arkadaşlığımı ilişkimi keserim anlamı yüklüyor umarım bir şeyler anlatabildim sizi ikna edebildiysem ne mutlu bekleyip göreceğiz cevabınızı selamlar saygılar.